Rezultate Cupa României de Taekown-do ITF, 20-23 oct, 2022, Baia Mare

Asociația Club Sportiv „Liga de Est” – Vaslui a participat cu 30 sportivi (11 juniori III-II, 8 juniori I și 11 seniori), 1 antrenor, 3 arbitri la Cupa României de Taekwon-do ITF din Baia Mare, în periada 20-23 octombrie 2022.

La această competiție au concurat 727 sportivi din 29 de cluburi.

Rezultate finale Asociația Club Sportiv „Liga de Est” – Vaslui la Cupa României de Taekwon-do ITF din Baia Mare:

– Cel mai bun sportiv senior – Dumitru Iordachi

Locul 1 – Clasament General pe cluburi la seniori

– Locul 3 – Clasament General pe cluburi la juniori

?Locul 1 – Dorian Buraga – tull individual seniori masculin centuri colorate

?Locul 1 – Ștefan Cosmin Frățian – tull individual seniori masculin 2 dan

?Locul 1 – Teodora Gherghe – luptă individual juniori feminin – 45 kg

?Locul 1 – Marcel Miron – tull individual seniori masculin 4 dan

?Locul 1 – Amalia Teodora Codreanu – tull individual juniori feminin 2 dan

?Locul 1 – Karina Paula Bojoagă – tehnici speciale individual juniori III – 12 ani

?Locul 1 – Dumitru Iordachi – tehnici speciale individual seniori masculin

?Locul 1 – Karina Paula Bojoagă – luptă juniori II feminin – 12 ani – 50 kg

?Locul 1 – Georgian Manea – spargeri forță individual seniori masculin

?Locul 1 – Alin Constantin Moșuleț – spargeri forță individual juniori masculin

?Locul 1 – Amalia Teodora Codreanu – spargeri forță individual juniori feminin

?Locul 1 – Echipe – Luptă Tradiționlă juniori – Amalia Teodora Codreanu, Matei Alexandru

?Locul 1 – Echipe – Tehnici speciale juniori feminin – Amalia Teodora Codreanu, Teodora Darie, Teodora Gherghe

?Locul 1 – Echipe – Spargeri forță seniori masculin – Marcel Miron, Mircea Hondru, Ștefan Cosmin Frățian, Andrei Ionuț Chiriac, Dumitru Iordachi, Georgian Manea, Dragoș Iulian Chiriac

?Locul 1 – Echipe – Tehnici Speciale seniori masculin – Marcel Miron, Mircea Hondru, Ștefan Cosmin Frățian, Andrei Ionuț Chiriac, Dumitru Iordachi, Georgian Manea, Dragoș Iulian Chiriac

?Locul 1 – Echipe – Tull seniori masculin – Marcel Miron, Mircea Hondru, Ștefan Cosmin Frățian, Andrei Ionuț Chiriac, Dumitru Iordachi, Georgian Manea, Dragoș Iulian Chiriac

?Locul 1 – Echipe – Tull juniori III-II feminin – Sara Miruna Bogdan, Karina Paula Bojoagă, Elisa Burghelea, Ștefania Eliza Filip, Ana Maria Răileanu, Alexia Maria Zurba

?Locul 1 – Echipe – Tull juniori III-II masculin Andrei Luca Hăisan, Alexandru Ignat, Horia Volocaru, Emilian Gabriel Zaharia, Eduard Gabriel Zugravu

?Locul 2 – Andrei Ionuț Chiriac – tull individual seniori masculin 2 dan

?Locul 2 – Laura Isabela Munteanu – tull individual seniori feminin 1 dan

?Locul 2 – Mircea Hondru – tull individual seniori masculin 4 dan

?Locul 2 – Ștefania Eliza Filip – tull individual juniori II feminin

?Locul 2 – Eduard Gabriel Zugravu – tehnici speciale individual juniori II masculin

?Locul 2 – Sara Miruna Bogdan – tehnici speciale individual juniori II feminin

?Locul 2 – Andrei Ionuț Chiriac – tehnici speciale individual seniori masculin

?Locul 2 – Andrei Ionuț Chiriac – luptă individual seniori masculin -70 kg

?Locul 2 – Eduard Gabriel Zugravu – luptă juniori II masculin – 14 ani – 45 kg

?Locul 2 – Dumitru Iordachi – luptă individual seniori masculin -78 kg

?Locul 2 – Sara Miruna Bogdan – luptă juniori II feminin – 14 ani – 50 kg

?Locul 2 – Elisa Burghelea – spargeri forță individual juniori II feminin

?Locul 2 – Eduard Gabriel Zugravu – speedkick juniori II masculin

?Locul 2 – Echipe – Spargeri forță juniori masculin – George Daniel Surugiu, Alin Constantin Moșuleț, Matei Alexandru, Cosmin Ștefan Mihăilescu, Fabritzio Ciobotaru

?Locul 2 – Echipe – Tehnici speciale juniori masculin – George Daniel Surugiu, Alin Constantin Moșuleț, Matei Alexandru, Cosmin Ștefan Mihăilescu, Fabritzio Ciobotaru

?Locul 3 – Dragoș Iulian Chiriac – tull individual seniori masculin 1 dan

?Locul 3 – Matei Alexandru – tull individual juniori masculin 1 dan

?Locul 3 – Amalia Teodora Codreanu – tehnici speciale individual juniori feminin

?Locul 3 – Mircea Hondru – tehnici speciale individual seniori masculin

?Locul 3 – George Daniel Surugiu – tehnici speciale individual juniori masculin

?Locul 3 – George Daniel Surugiu – luptă individual juniori masculin – 75 kg

?Locul 3 – Alin Constantin Moșuleț – luptă individual juniori masculin +75 kg

?Locul 3 – Echipă – Spargeri forță juniori feminin – Amalia Teodora Codreanu, Teodora Darie, Teodora Gherghe

?Locul 3 – Echipe – Luptă Tradiționlă juniori II – Andrei Luca Hăisan, Alexandru Ignat

?Locul 3 – Echipe – Luptă Tradiționlă juniori II – Sara Miruna Bogdan, Ștefania Eliza Filip

?Locul 3 – Echipe – Luptă Tradiționlă seniori – Laura Munteanu și Dragoș Iulian Chiriac

Participarea la aceasta competiție a fost efectuată cu sprijinul Primăriei Vaslui, printr-un proiect de cofinanțare pe anul 2022.

Sportivii au fost reprezentați la scaun de antrenorul de Lot Național, Mihai Hondru 6 dan ITF și antrenorii Ștefan Cosmin Frățian, Mircea Hondru

Arbitrii internaționali clasa ”A” – Cristian Nicolae Popa și Alin Doru Zaharia, membri în Comisia de Arbitraj din cadrul Federației Române de Taekwon-do ITF și Cosmin Ștefan Mihăilescu ca arbitru debutant, au reprezentat clubul la Cupa României, împreună cu alți 30 arbitri selecționați de la cele 29 de cluburi participante.

Muțumim NextSport pentru sprijinul acordat în realizarea echipamentelor sportive!

Mulțumim părinților pentru susținerea și sprijinul dumneavostră!

Felicitări sportivilor pentru munca depusă până în prezent și pentru rezultatele frumoase obținute la această competiție!

Leave a comment

Parteneri
Date de Contact

contact@taekwondo-vs.ro

strada Stefan cel Mare, Vaslui

Sponsori

Nextsport

Nextsport

Nextsport

Liga de Est Vaslui – Club Taekwon-do © 2024. All Rights Reserved.