Rezultate campionatul național de taekwon-do itf 7-10 martie 2024, baia mare

????️ Asociația Club Sportiv „Liga de Est” – Vaslui a participat cu 30 sportivi (17 pre-juniori, 4 juniori I și 9 seniori), 3 antrenori (Mihai Hondru, Marcel Miron, Dragoș Iulian Chiriac), 2 arbitri (Cristian Nicolae Popa, Alin Doru Zaharia) și la Campionatul Național de Taekwon-do ITF de la Baia Mare, în perioada 07-11 martie 2024.

La această competiție au participat 765 sportivi din 35 de cluburi și 60 de arbitri.

Rezultate finale Asociația Club Sportiv „Liga de Est” – Vaslui la Campionatul Național de Taekwon-do ITF de la Baia Mare:

????Echipa ACS LIGA DE EST Vaslui a obținut 13 Locuri de aur, 16 Locuri de argint, 10 locuri de bronz.

???? Cel mai bun club la Clasamentul General pentru Seniori

???? Locul 1 – Andrei Ionut Chiriac – tehnici speciale seniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 1 – Amalia Teodora Codreanu – spargeri forța senioare feminin iINDIVIDUAL

???? Locul 1 – Ștefan Cosmin Frățian – tull 2 dan seniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 1 – Matei Alexandru – tull 1 dan juniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 1 – Georgian Manea – spargeri forța seniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 1 – Alexandru Ignat- luptă pre-juniori masculin -55kg INDIVIDUAL 

???? Locul 1 – Irinel Dorian Buraga – luptă seniori -63kg INDIVIDUAL 

???? Locul 1 – Marcel Miron – tull 4 dan seniori INDIVIDUAL 

???? Locul 1 – Teodora Gheorghe – tull 9-1 gup, juniori 1 feminin INDIVIDUAL

???? Locul 1 – TULL ECHIPA seniori masculin (Marcel Miron, Andrei Ionut Chiriac, Dragoș Iulian Chiriac, Ștefan Cosmin Frățian, Irinel Dorian Buraga, Dumitru Iordachi)

???? Locul 1 – SPARGERI FORȚĂ ECHIPA seniori masculin (Georgian Manea, Marcel Miron, Andrei Ionut Chiriac, Dragoș Iulian Chiriac, Ștefan Cosmin Frățian, Dumitru Iordachi)

???? Locul 1 – TEHNICI SPECIALE ECHIPA seniori masculin (Georgian Manea, Marcel Miron, Andrei Ionut Chiriac, Dragoș Iulian Chiriac, Ștefan Cosmin Frățian, Dumitru Iordachi)

???? Locul 1 – TULL ECHIPA – pre-juniori feminin (Ștefania Eliza Filip, Teodora Gherghe, Karina Paula Bojoagă, Stefania Ingrid Lacatusu Onu, Mara Teodora Mercaș, Alexia Maria Zurba)

???? Locul 2 – Andrei Ionut Chiriac – tull 2 dan seniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 2 – Laura Isabela Munteanu – tull 1 dan senioare feminin  INDIVIDUAL 

???? Locul 2 – Stefania Eliza Filip – tull pre-juniori feminin INDIVIDUAL

???? Locul 2 – Stefania Eliza Filip – luptă pre-juniori feminin -56kg INDIVIDUAL

????Locul 2 – Amalia Teodora Codreanu – tull 2 dan senioare feminin INDIVIDUAL

????Locul 2 –  Dumitru Iordachi – tehnici speciale seniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 2 – Teodora Elena Darie – spargeri forța junioare feminin INDIVIDUAL

????Locul 2 – Victor Ștefan Pătrăcuță – tull 1 dan pre-juniori masculin INDIVIDUAL

????Locul 2 – Ianis Mihai Albescu – luptă pre-juniori masculin – 55 kg INDIVIDUAL 

????Locul 2 – Andrei Ionuț Ciobotaru – luptă pre-juniori masculin – 50 kg INDIVIDUAL 

????Locul 2 –  Karina Paula Bojoagă – tehnici speciale pre-juniori feminin INDIVIDUAL

????Locul 2 – Dumitru Iordachi – tehnici speciale seniori masculin INDIVIDUAL

????Locul 2 – TULL ECHIPA – pre-juniori masculin (Alexandru Ignat, Horia Andrei Volocaru, Emilian Gabriel Zaharia, Eduard Zugravu, Victor Ștefan Pătrăcuță, Ștefan Silistru)

 ????Locul 2 – TEHNICI SPECIALE ECHIPA – pre-juniori masculin (Alexandru Ignat, Horia Andrei Volocaru, Emilian Gabriel Zaharia, Eduard Zugravu, Ștefan Silistru, Ianis Mihai Albescu)

???? Locul 2  – TEHNICI SPECIALE ECHIPA – pre-juniori feminin (Teodora Gherghe, Karina Paula Bojoagă, Stefania Ingrid Lacatusu Onu, Alexia Maria Zurba, Mădălina Andreea Ciulei, Teodora Radu)

???? Locul 2  – LUPTĂ ECHIPA – pre-juniori feminin (Teodora Gherghe, Karina Paula Bojoagă, Stefania Ingrid Lacatusu Onu, Alexia Maria Zurba, Mădălina Andreea Ciulei, Ștefania Eliza Filip)

???? Locul 3 – Ștefan Matei Silistru – tull 5-1 gup pre-juniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 3 – Ștefan Matei Silistru – luptă pre-juniori masculin -60kg INDIVIDUAL

 ???? Locul 3 – Ștefania Ingrid Lacatusu-Onu – luptă pre-juniori feminin -40 kg INDIVIDUAL

???? Locul 3 – Teodora Elena Darie – tull 9-1 gup, juniori 1 feminin INDIVIDUAL

???? Locul 3 – Mădălina Andreea Ciulei – luptă pre-juniori feminin -44 kg INDIVIDUAL

???? Locul 3 – Karina Paula Bojoagă – luptă pre-juniori feminin – 56 kg INDIVIDUAL

???? Locul 3 – Eduard Gabriel Zugravu – luptă pre-juniori masculin – 55 kg INDIVIDUAL 

???? Locul 3 – Horia Andrei Volocaru – tehnici speciale pre-juniori masculin INDIVIDUAL

???? Locul 3  – LUPTĂ ECHIPA – pre-juniori masculin (Alexandru Ignat, Horia Andrei Volocaru, Eduard Zugravu, Ștefan Matei Silistru, Ianis Mihai Albescu, Iustin Ionuț Chirica)

????Mulțumim Federatia Romana de Taekwon-do ITF, NextSport, Nina Buru (psiholog sportiv), părinților și tuturor celor care au contribuit la obținerea acestor rezultate deosebite!

????Felicitări sportivilor pentru rezultatele obținute!

Leave a comment

Parteneri
Date de Contact

contact@taekwondo-vs.ro

strada Stefan cel Mare, Vaslui

Sponsori

Nextsport

Nextsport

Nextsport

Liga de Est Vaslui – Club Taekwon-do © 2024. All Rights Reserved.