În perioada 20-23 octombrie, doi sportivi de la Clubul Sportiv “Liga de Est”, din Vaslui, Marcel Miron si Silvia Vasilache, au fãcut parte din lotul national de taekwon-do cu care România a participat la Campionatul European de taekwon-do pentru juniori si seniori. Cei doi sportivi au participat atât la individual, cât si pe echipe, în urma concursului, obtinând urmãtoarele rezultate: Marcel Miron – locul I la tehnici speciale (individual) si locul I la tehnici speciale (echipã), iar Silvia Vasilache – locul III la tehnici speciale (echipã) si locul III la spargeri fortã (echipã). “Participarea la Campionatul European a fost fãcutã cu ajutorul CJ Vaslui, prin intermediul unui proiect, si al Primãriei Vaslui, dar si cu aportul sportivilor, acesta constând în participarea la stagiile de pregãtire ale lotului national si deplasarea în Slovacia”, a precizat Mihai Hondru, pre- sedintele Clubului Sportiv “Liga de Est”, din Vaslui. Pentru mai multe informatii, se poate accesa si site-ul de internet al Clubului Sportiv “Liga de Est”, www.taekwondo-vs.ro.
We Recommend
You May Like
Participare numeroasă
Ediția din acest an a Cupei de Toamnă la taekwon-do a aliniat la start 90 de sportivi, care au concurat la trei probe:...
Cu sanse la medalie
Marcel Miron se afla pe ultima suta de metri cu pregatirile inaintea participarii la Cupa Europei la taekwondo. Vasluian...
