Campionatul Național de Taekwon-do ITF pentru juniori III-II-I și seniori, 17-19 martie 2022, Sibiu

În perioada 17-19 martie 2022 sportivii clubului ACS Liga de Est Vaslui au participat la Campionatul Național de Taekwon-do ITF pentru juniori III-II-I și seniori, Sibiu, cu o delegație de 65 de persoane, 49 sportivi (27 copii, 12 juniori și 10 seniori), 3 antrenori (Mihai Hondru, Zaharia Alin Doru, Miron Marcel), 2 arbitri internaționali clasa A (Cristian Popa Nicolae, Alin Zaharia) și 12 părinți/suporteri.

La această competiție sportivii ACS Liga de Est Vaslui au obținut un total de 44 medalii (13 medalii de aur, 14 medalii de argint, 17 medalii de bronz), la concurs fiind înscriși 706 sportivi din 29 de cluburi.

Sportivii clubului s-au clasat pe locul 1 la Clasamentul General pe cluburi la SENIORI.

Următoarea activitate sportivă este Pregătirea de Lot Național de la Baia Mare la care vor participa sportivii clubului convocați pentru participarea la Campionatul European pentru juniori și seniori din Porec, Croația, în perioada 26 aprilie – 01 mai 2022.

Locul 1

1 – Munteanu Laura Isabela – tull individual 1 dan seniori feminin

2 – Miron Marcel – tull individual 3 dan seniori masculin

3 – Chirilă Andra Larisa – tull individual 3 dan seniori feminin

4 – Manea Georgian – spargeri forță seniori masculin

5 – Codreanu Amalia Teodora – spargeri forță junioare feminin

6 – Zugravu Eduard – luptă juniori II masculin – 40 kg – 14 ani

7 – Răileanu Ana Maria – luptă juniori III feminin – 50 kg -12 ani

8 – Gherghe Teodora – luptă juniori II feminin – 40 kg – 14 ani

9 – Zurba Alexia Maria – tehnici speciale juniori III feminin – 12 ani

10 – Echipă spargeri forță seniori feminin – Chirilă Andra Larisa, Munteanu Laura Isabela, Hăisan Ana Maria

11 – Echipă spargeri forță juniori feminin – Codreanu Amalia Teodora, Darie Teodora Elena, Ungureanu Ștefania, Filip Denisa Liliana

12 – Echipă tehnici speciale seniori masculin – Miron Marcel, Hondru Mircea, Chiriac Andrei Ionuț, Frățian Ștefan Cosmin, Manea Georgian, Buraga Irinel Dorian

13 – Echipă tull juniori III-II feminin – Filip Ștefania Eliza, Bogdan Sara Miruna, Mercaș Mara Teodora, Zurba Alexia Maria, Bojoagă Karina Paula, Gherghe Teodora

Locul 2

1 – Hondru Mircea – tull individual 4 dan seniori masculin

2 – Hăisan Ana Maria – tull individual 1 dan seniori feminin

3 – Chiriac Andrei Ionuț – tull individual 2 dan seniori masculin

4 – Frățian Ștefan Cosmin – luptă seniori masculin – 78 kg

5 – Chirilă Andra Larisa – spargeri forță seniori feminin

6 – Chiriac Andrei Ionuț – tehnici speciale seniori masculin

7 – Codreanu Amalia Teodora – tull individual 2 dan junioare feminin

8 – Matei Alexandru – tull individual 1 dan juniori masculin

9 – Bojoagă Karina Paula – luptă juniori III feminin – 12 ani – 45 kg

10 – Velișcu Sebe Nicolas – luptă juniori III masculin – 12 ani – 30 kg

11 – Echipă tehnici speciale juniori feminin – Codreanu Amalia Teodora, Cumpăna Theona, Darie Teodora Elena, Ungureanu Ștefania

12 – Echipă spargeri forță juniori masculin – Matei Alexandru, Moșuleț Alin Constantin, Iordachi Dumitru, Mihăilescu Cosmin Ștefan, Surugiu George Daniel, Lăcătuș Ștefan Andrei

13 – Echipă tehnici speciale juniori masculin – Matei Alexandru, Iordachi Dumitru, Mihăilescu Cosmin Ștefan, Surugiu George Daniel, Lăcătușu Onu Andrei Rareș, Lăcătuș Ștefan Andrei

14 – Echipă tull juniori masculin – Matei Alexandru, Moșuleț Alin Constantin, Iordachi Dumitru, Mihăilescu Cosmin Ștefan, Surugiu George Daniel, Lăcătușu Onu Andrei Rareș

Locul 3

1 – Frățian Ștefan Cosmin – tull individual 2 dan seniori masculin

2 – Miron Marcel – tehnici speciale seniori masculin

3 – Darie Teodora Elena – tull individual juniori feminin centuri colorate

4 – Codreanu Amalia Teodora – tehnici speciale juniori feminin

5 – Moșuleț Alin Constantin – luptă juniori masculin +75 kg

6 – Iordachi Dumitru – spargeri forță juniori masculin

7 – Iordachi Dumitru – tehnici speciale juniori masculin

8 – Ignat Alexandru – tull individual juniori II masculin – 14 ani

9 – Răileanu Ana Maria – speed kick juniori III feminin – 12 ani

10 – Lăcătușu Onu Andrei Rareș – luptă juniori I masculin – 50 kg

11 – Casandra Victor – tull individual juniori III masculin – 12 ani

12 – Bogdan Sara Miruna – luptă juniori III feminin – 14 ani – 45 kg

13 – Echipă luptă tradițională juniori III-II – Gherghe Teodora, Bogdan Sara Miruna

14 – Echipă luptă tradițională juniori III-II – Ignat Alexandru, Pătrăcuță Victor Ștefan

15 – Echipă Luptă tradițională juniori – Codreanu Amalia Teodora, Alexandru Matei

16 – Echipă Tull juniori feminin – Codreanu Amalia Teodora, Cumpăna Theona, Darie Teodora, Ungureanu Ștefania, Cozma Andreea, Filip Denisa Liliana

17 – Echipă spargeri forță seniori masculin – Miron Marcel, Hondru Mircea, Chiriac Andrei Ionuț, Frățian Ștefan Cosmin, Manea Georgian, Buraga Irinel Dorian

Mulțumim firmei Next Sport și părinților pentru implicarea în organizarea și deplasarea sportivilor la această competiție, precum și Primăriei Municipiului Vaslui și Consiliului Județean Vaslui pentru susținerea sportivilor de performanță prin proiectele de finanțare din anul 2021.

Mulțumim Federației Române de Taekwon-do ITF și clubului organizator ACS Puma Sibiu!

Felicitări sportivilor pentru rezultatele obținute!

Locul 1 Clasament General Seniori

Fără răspunsuri la "Campionatul Național de Taekwon-do ITF pentru juniori III-II-I și seniori, 17-19 martie 2022, Sibiu"


    Dorești să spui ceva?