Rezultate CS Liga de Est Vaslui la Cupa României de Taekwon-do ITF, Vaslui 2019

Clubul Sportiv LIGA DE EST VASLUI a participat la Cupa României de Taekwon-do ITF pentru Juniori III, II, I și Seniori 15 – 17 noiembrie 2019, la Vaslui, cu o delegație de 73 perosoane  din care: 48 sportivi juniori III-II, 12 sportivi juniori I10 sportivi seniori3 arbitri – Miron Marcel, Alin Zaharia și Cristian Popa, 2 antrenori – Mihai Hondru, Alin Zaharia și numeroși suporteri.

Au fost obținute un număr total de 63 de medalii din care:

  • 21 de medalii de aur (14 individual și 7 echipe)
  • 14 de medalii de argint (11 individual și 3 echipe)
  • 28 de medalii de bronz (22 individual și 6 echipe)

La finalul campionatului CS Liga de Est Vaslui a obținut următoarea clasare la cele trei categorii de vărstă juniori III-II (copii 6-12 ani), juniori I (14-18 ani), seniori (peste 18 ani) și pentru cei mai buni sportivi feminin și masculin:

Locul 1 – Clasament General Seniori
Locul 2 – Clasament General Juniori I
Locul 3 – Clasament General Juniori III-II

Best junior III-II female – Ștefania Filip
Best junior I female – Amalia Codreanu
Best senior female – Andra Ghețeu
Best senior male – Andrei Chiriac

Locul 1 individual și echipe

Locul 1FILIP ȘTEFANIA ELIZATULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate -10 ani (5-1 gup) feminin
Locul 1BOGDAN SARA MIRUNALUPTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani -35 kg feminin
Locul 1FANARAGIU CRISTINALUPTA INDIVIDUAL Juniori III -12 ani -45 kg feminin
Locul 1FILIP ȘTEFANIA ELIZASPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani feminin
Locul 1ZUGRAVU EDUARD GABRIELLUPTA INDIVIDUAL Juniori III -12 ani -30 kg masculin
Locul 1FILIP ȘTEFANIA ELIZATEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III -10 ani masculin
Locul 1ALEXANDRU MATEILUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -45 kg masculin
Locul 1MIHAI ADELINA ALICIALUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg feminin
Locul 1HONDRU MIRCEATULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan masculin
Locul 1MIRON MARCELTULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 4-6 Dan masculin
Locul 1FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMINTULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan masculin
Locul 1GHEȚEU LARISA ANDRASPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 1MUNTEANU LAURA ISABELATULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan feminin
Locul 1CODREANU AMALIA TEODORASPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 1GHEȚEU LARISA ANDRATULL ECHIPE Seniori feminin
Locul 1HĂISAN ANA-MARIATULL ECHIPE Seniori feminin
Locul 1LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIATULL ECHIPE Seniori feminin
Locul 1MIHAI ADELINA ALICIATULL ECHIPE Seniori feminin
Locul 1MUNTEANU LAURA ISABELATULL ECHIPE Seniori feminin
Locul 1GHEȚEU LARISA ANDRALUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1HĂISAN ANA-MARIALUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIALUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1MIHAI ADELINA ALICIALUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1MUNTEANU LAURA ISABELALUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1CHIRIAC ANDREI IONUȚTEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1CHIRIAC DRAGOȘ IULIANTEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMINTEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1HONDRU MIRCEATEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1MANEA GEORGIANTEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1MIRON MARCELTEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1GHEȚEU LARISA ANDRASPARGERI FORTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1HĂISAN ANA-MARIASPARGERI FORTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIASPARGERI FORTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1MIHAI ADELINA ALICIASPARGERI FORTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1CHIRITA EVASPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1CODREANU AMALIA TEODORASPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1CROITORU BIANCA ȘTEFANIASPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1MUNTEANU LAURA ISABELASPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1CODREANU AMALIA TEODORALUPTA TRADITIONALA Juniori I
Locul 1MUNTEANU LAURA ISABELALUPTA TRADITIONALA Juniori I
Locul 1CHIRIAC DRAGOȘ IULIANLUPTA TRADITIONALA Seniori
Locul 1LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIALUPTA TRADITIONALA Seniori

Locul 2 individual și echipe

Locul 2BOGDAN SARA MIRUNATULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate -10 ani (5-1 gup) feminin
Locul 2FILIP ȘTEFANIA ELIZALUPTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani -35 kg feminin
Locul 2CROITORU BIANCA ȘTEFANIATULL INDIVIDUAL Juniori II Centuri colorate -14 ani (9-6 gup) feminin
Locul 2BOGDAN SARA MIRUNASPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani feminin
Locul 2ALEXANDRU MATEITULL INDIVIDUAL Juniori II Centuri colorate -14 ani (5-1 gup) masculin
Locul 2BOGDAN SARA MIRUNATEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III -10 ani masculin
Locul 2CHIRIAC ANDREI IONUȚLUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg masculin
Locul 2LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIATULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 2CHIRIAC DRAGOȘ IULIANTULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan masculin
Locul 2CODREANU AMALIA TEODORALUPTA INDIVIDUAL Juniori I -55 kg feminin
Locul 2CODREANU AMALIA TEODORATULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan feminin
Locul 2ALUPOAIEI RALUCA ALEXANDRATULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 2BOGDAN SARA MIRUNATULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 2BOJOAGA KARINA PAULATULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 2CIOBEICĂ MARIATULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 2FILIP ȘTEFANIA ELIZATULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 2OPRIȚA MIRUNATULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 2CODREANU AMALIA TEODORATULL ECHIPE Juniori I + Juniori II feminin
Locul 2CROITORU BIANCA ȘTEFANIATULL ECHIPE Juniori I + Juniori II feminin
Locul 2CUMPANA THEONATULL ECHIPE Juniori I + Juniori II feminin
Locul 2HRISCU ALEXANDRA LARISATULL ECHIPE Juniori I + Juniori II feminin
Locul 2MUNTEANU LAURA ISABELATULL ECHIPE Juniori I + Juniori II feminin
Locul 2ROTARIU BIANCA MARIATULL ECHIPE Juniori I + Juniori II feminin
Locul 2GHEȚEU LARISA ANDRATEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 2HĂISAN ANA-MARIATEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 2LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIATEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 2MIHAI ADELINA ALICIATEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin

Locul 3 individual și echipe

Locul 3SÎNICA ALESSIA STEFANIATULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate -10 ani (9-6 gup) feminin
Locul 3GIURGEA ERIC ANDREILUPTA INDIVIDUAL Juniori III -8 ani -24 kg masculin
Locul 3SURUGIU MATEI RĂZVANLUPTA INDIVIDUAL Juniori III -8 ani +24 kg masculin
Locul 3BORTĂ RAREȘLUPTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani +45 kg masculin
Locul 3CUMPANA THEONATULL INDIVIDUAL Juniori II Centuri colorate -14 ani (9-6 gup) feminin
Locul 3SÎNICA ALESSIA STEFANIALUPTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani -30 kg feminin
Locul 3GIURGEA ERIC ANDREITEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III -8 ani masculin
Locul 3PULBERE FABIANLUPTA INDIVIDUAL Juniori III -12 ani -40 kg masculin
Locul 3ALUPOAIEI RALUCA ALEXANDRALUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -35 kg feminin
Locul 3SANDU MARIUS GABRIELLUPTA INDIVIDUAL Juniori III -12 ani -45 kg masculin
Locul 3BOJOAGA KARINA PAULATEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III -10 ani feminin
Locul 3ZURBA ALEXIA MARIATEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III -10 ani feminin
Locul 3FILIP DENISA LILIANALUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani +55 kg feminin
Locul 3MIHĂILESCU COSMIN ȘTEFANLUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -55 kg masculin
Locul 3MIHAI ADELINA ALICIATEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 3FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMINLUPTA INDIVIDUAL Seniori -78 kg masculin
Locul 3MIHAI ADELINA ALICIATULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 3GHEȚEU LARISA ANDRATULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 3HĂISAN ANA-MARIATULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan feminin
Locul 3CHIRIAC ANDREI IONUȚTULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan masculin
Locul 3MIHAI ADELINA ALICIASPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 3HĂISAN ANA-MARIASPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 3CIOBANU CĂLINTULL ECHIPE Juniori III + Juniori II masculin
Locul 3IGNAT ALEXANDRUTULL ECHIPE Juniori III + Juniori II masculin
Locul 3PĂTRĂCUȚĂ VICTOR ȘTEFANTULL ECHIPE Juniori III + Juniori II masculin
Locul 3SANDU MARIUS GABRIELTULL ECHIPE Juniori III + Juniori II masculin
Locul 3ZAHARIA EMILIAN GABRIELTULL ECHIPE Juniori III + Juniori II masculin
Locul 3ZUGRAVU EDUARD GABRIELTULL ECHIPE Juniori III + Juniori II masculin
Locul 3CHIRIAC ANDREI IONUȚTULL ECHIPE Seniori masculin
Locul 3CHIRIAC DRAGOȘ IULIANTULL ECHIPE Seniori masculin
Locul 3FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMINTULL ECHIPE Seniori masculin
Locul 3HONDRU MIRCEATULL ECHIPE Seniori masculin
Locul 3MANEA GEORGIANTULL ECHIPE Seniori masculin
Locul 3MIRON MARCELTULL ECHIPE Seniori masculin
Locul 3CODREANU AMALIA TEODORALUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3CROITORU BIANCA ȘTEFANIALUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3CUMPANA THEONALUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3FILIP DENISA LILIANALUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3HRISCU ALEXANDRA LARISALUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3ROTARIU BIANCA MARIALUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3CHIRITA EVATEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3CODREANU AMALIA TEODORATEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3CROITORU BIANCA ȘTEFANIATEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3CUMPANA THEONATEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3IORDACHE DUMITRUTEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3MIHĂILESCU COSMIN ȘTEFANTEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3MOȘULEȚ ALIN CONSTANTINTEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3STOICAN IONELTEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3SURUGIU GEORGE DANIELTEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3CHIRIAC ANDREI IONUȚSPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 3CHIRIAC DRAGOȘ IULIANSPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 3FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMINSPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 3HONDRU MIRCEASPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 3MANEA GEORGIANSPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 3MIRON MARCELSPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin

Participarea la această activitate sportivă face parte dintr-un proiect de finanțare de către Primăria Municipiului Vaslui pentru anul 2019.

Mulțumiri pentru ajutor acordat Primăriei și Consiliului Local Vaslui, Consiliul Județean Vaslui, SC Next Brand Marketing SRL (www.nextsport.ro), Liceului Emil Racovița Vaslui și tuturor persoanelor implicate în dezvoltarea taekwon-do-ului în județul Vaslui.

Fără răspunsuri la "Rezultate CS Liga de Est Vaslui la Cupa României de Taekwon-do ITF, Vaslui 2019"


    Dorești să spui ceva?