Rezultate Cupa României de Taekwon-do ITF, Deva

În perioada 23-25 noiembrie 2018, CS Liga de Est Vaslui a participat cu 20 sportivi , 1 antrenor și 2 arbitri, la Cupa României de Taekwon-do ITF pentru juniori III, II, I și seniori, Deva, competiție la care au participat 418 sportivi, 34 arbitri și 43 antrenori de la 20 de cluburi și asociații sportive din țară.

CS Liga de Est Vaslui a fost reprezentat la Deva de  20 sportivi din care 3 juniori III (Cristina Fanaragiu, Sara Bogdan, Victor Pătrăcuță), 2 juniori II (Amalia Codreanu, Alin Moșuleț), 5 juniori I (Miruna Lupașcu, Laura Munteanu, Dragoș Chiriac, Dragoș Florea, Dumitru Iordache), 10 seniori (Adelina Mihai, Andra Ghețeu, Teodora Nedelcu, Ana Maria Hăisan, Marcel Miron, Georgian Manea, Mircea Hondru, Ștefan Frățian, Andrei Chirirac, Iosif Albu), 1 antrenor (Mihai Hondru), 2 arbitri (Mihai Hondru, Marcel Miron) și 7 suporteri.

Sportivii de la Liga de Est au obținut următoarele rezultate:

Sportivii de la Liga de Est au obținut următoarele rezultate: 16 locuri I (10 la individual, 6 la echipă),  15 locuri II (13 la individual, 2 la echipă), 12 locuri III (11 la individual, 1 la echipă):

– Locul I în Clasamentul General pe Seniori

  • Cea mai bună sportivă senioară – Adelina Alicia Mihai
  • Cel mai bun sportiv senior – Andrei Ionuț Chiriac

Participarea la această activitate sportivă face parte dintr-un proiect de finanțare de către Primăria Municipiului Vaslui pentru anul 2018.

Mulțumim pentru ajutorul acordat de Primăria Municipiului Vaslui, Consiliul Județean Vaslui și Liceului Emil Racoviță Vaslui (sala de antrenamente).

Felicitări sportivilor!

LOCUL 1
TULL INDIVIDUAL Juniori II Centuri colorate -14 ani (5-1 gup) feminin Locul 1 CODREANU AMALIA TEODORA
TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 2 Dan feminin Locul 1 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan masculin Locul 1 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri colorate feminin Locul 1 NEDELCU TEODORA
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 4-6 Dan masculin Locul 1 MIRON MARCEL
LUPTA INDIVIDUAL Seniori -75 kg feminin Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA
LUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg masculin Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUȚ
LUPTA INDIVIDUAL Seniori -85 kg masculin Locul 1 MANEA GEORGIAN
TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin Locul 1 MIRON MARCEL
SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA
LUPTA ECHIPE Seniori feminin Locul 1 GHEȚEU LARISA ANDRA
Locul 1 HĂISAN ANA-MARIA
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA
Locul 1 NEDELCU TEODORA
TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin Locul 1 GHEȚEU LARISA ANDRA
Locul 1 HĂISAN ANA-MARIA
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA
Locul 1 NEDELCU TEODORA
TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin Locul 1 ALBU IOSIF
Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUȚ
Locul 1 FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN
Locul 1 HONDRU MIRCEA
Locul 1 MANEA GEORGIAN
Locul 1 MIRON MARCEL
SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori feminin Locul 1 GHEȚEU LARISA ANDRA
Locul 1 HĂISAN ANA-MARIA
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA
Locul 1 NEDELCU TEODORA
LUPTA TRADITIONALA Juniori I Locul 1 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN
Locul 1 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
LUPTA TRADITIONALA Seniori Locul 1 HONDRU MIRCEA
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA
LOCUL 2
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan feminin Locul 2 HĂISAN ANA-MARIA
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin Locul 2 MIHAI ADELINA ALICIA
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri colorate masculin Locul 2 ALBU IOSIF
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan masculin Locul 2 HONDRU MIRCEA
LUPTA INDIVIDUAL Juniori III -12 ani -35 kg feminin Locul 2 FANARAGIU CRISTINA
LUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -50 kg feminin Locul 2 CODREANU AMALIA TEODORA
LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -45 kg feminin Locul 2 MUNTEANU LAURA ISABELA
LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -60 kg feminin Locul 2 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -62 kg masculin Locul 2 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN
LUPTA INDIVIDUAL Seniori -50 kg feminin Locul 2 NEDELCU TEODORA
TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin Locul 2 HONDRU MIRCEA
SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin Locul 2 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori masculin Locul 2 MANEA GEORGIAN
SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin Locul 2 CODREANU AMALIA TEODORA
Locul 2 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
Locul 2 MUNTEANU LAURA ISABELA
LUPTA ECHIPE Juniori I feminin Locul 2 CODREANU AMALIA TEODORA
Locul 2 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
Locul 2 MUNTEANU LAURA ISABELA
LOCUL 3
TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan feminin Locul 3 MUNTEANU LAURA ISABELA
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin Locul 3 GHEȚEU LARISA ANDRA
TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan masculin Locul 3 CHIRIAC ANDREI IONUȚ
LUPTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani -40 kg masculin Locul 3 PATRACUTA VICTOR ȘTEFAN
LUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg masculin Locul 3 ALBU IOSIF
TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I feminin Locul 3 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori feminin Locul 3 MIHAI ADELINA ALICIA
TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin Locul 3 CHIRIAC ANDREI IONUȚ
SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani feminin Locul 3 BOGDAN SARA MIRUNA
SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I masculin Locul 3 MOȘULEȚ ALIN CONSTANTIN
SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin Locul 3 GHEȚEU LARISA ANDRA
TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA
Locul 3 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
Locul 3 MUNTEANU LAURA ISABELA

 

Fără răspunsuri la "Rezultate Cupa României de Taekwon-do ITF, Deva"


    Dorești să spui ceva?