Rezultatele CS Liga de Est Vaslui la Campionatul Național de Taekwon-do ITF pentru juniori III, II, I și seniori – Baia Mare

În perioada 02-04 martie 2018, CS Liga de Est Vaslui a participat la Campionatul Național de Taekwon-do ITF pentru juniori III, II, I și seniori, la Baia Mare, competiție la care au participat 19 de cluburi sportive și 402 sportivi, 48 arbitri și 47 antrenori.

CS Liga de Est Vaslui a fost reprezentat la Baia Mare de 24 sportivi din care 6 juniori III (Sara Bogdan, Ștefania Filip, Denisa Filip, Matei Alexandru, Fedor Fuflygin, Cristina Fanaragiu), 5 juniori II (Amalia Codreanu, Clara Ipate, Bianca Rotariu, Alin Moșuleț, Cosmin Mihăilescu), 6 juniori I (Miruna Lupașcu, Ana Maria Hăisan, Dragoș Chiriac, Dragoș Florea, Răzvan Croitoru, Alexandru Zugravu),  7 seniori (Andra Ghețeu, Adelina Mihai, Marcel Miron, Georgian Manea, Ștefan Frățian, Mircea Hondru, Andrei Chiriac), 3 antrenori (Mihai Hondru, Alin Zaharia, Miron Marcel, Georgian Manea), 8 arbitri (Mihai Hondru, Alin Zaharia, Popa Cristian, Miron Marcel, Andra Ghețeu, Gabriela Băbîi, Ana Maria Hăisan, Miruna Lupașcu) și 8 suporteri.

Sportivii de la Liga de Est au obținut următoarele rezultate: 15 locuri I (11 la individual, 4 la echipă),  11 locuri II (10 la individual, 1 la echipă), 21 locuri III (17 la individual, 4 la echipă):

– Locul I în Clasamentul General pe Seniori

INDIVIDUAL
Locul 1 FILIP DENISA LILIANA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III -12 ani -45 kg feminin
Locul 1 IPATE CLARA INDRA LUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -45 kg feminin
Locul 1 FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN LUPTA INDIVIDUAL Seniori -78 kg masculin
Locul 1 MANEA GEORGIAN LUPTA INDIVIDUAL Seniori -85 kg masculin
Locul 1 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg feminin
Locul 1 MIRON MARCEL TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 4-6 Dan masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan masculin
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan feminin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUȚ TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 1 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 2 MOȘULEȚ ALIN CONSTANTIN SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani masculin
Locul 2 CODREANU AMALIA TEODORA TULL INDIVIDUAL Juniori II Centuri colorate -14 ani (5-1 gup) feminin
Locul 2 MIHAI ADELINA ALICIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 2 MIHAI ADELINA ALICIA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan masculin
Locul 2 FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan masculin
Locul 2 FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 2 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 2 HĂISAN ANA-MARIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I masculin
Locul 3 FILIP ȘTEFANIA ELIZA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III -10 ani -30 kg feminin
Locul 3 FILIP ȘTEFANIA ELIZA TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate -10 ani (9-6 gup) feminin
Locul 3 ALEXANDRU MATEI TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate -12 ani (5-1 gup) masculin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani feminin
Locul 3 FANARAGIU CRISTINA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III -12 ani -30 kg feminin
Locul 3 MIHĂILESCU COSMIN ȘTEFAN LUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -50 kg masculin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA LUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -50 kg feminin
Locul 3 GHEȚEU LARISA ANDRA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 3 ROTARIU BIANCA MARIA LUPTA INDIVIDUAL Juniori II -14 ani -45 kg feminin
Locul 3 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -55 kg feminin
Locul 3 CHIRIAC ANDREI IONUȚ TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan masculin
Locul 3 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -62 kg masculin
Locul 3 ZUGRAVU ALEXANDRU ȘTEFAN LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -50 kg masculin
Locul 3 FLOREA DRAGOȘ ȘTEFAN LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -50 kg masculin
Locul 3 GHEȚEU LARISA ANDRA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 3 MANEA GEORGIAN SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 3 MIRON MARCEL TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
ECHIPE
Locul 1 GHEȚEU LARISA ANDRA LUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1 HĂISAN ANA-MARIA
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA
Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUȚ TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN
Locul 1 HONDRU MIRCEA
Locul 1 MANEA GEORGIAN
Locul 1 MIRON MARCEL
Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUȚ LUPTA TRADITIONALA Seniori
Locul 1 HONDRU MIRCEA
Locul 1 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN LUPTA TRADITIONALA Juniori I
Locul 1 LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA
Locul 2 GHEȚEU LARISA ANDRA SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 2 HĂISAN ANA-MARIA
Locul 2 MIHAI ADELINA ALICIA
Locul 3 BOGDAN SARA MIRUNA TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA
Locul 3 FANARAGIU CRISTINA
Locul 3 FILIP DENISA LILIANA
Locul 3 FILIP ȘTEFANIA ELIZA
Locul 3 ROTARIU BIANCA MARIA
Locul 3 CHIRIAC DRAGOȘ IULIAN LUPTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3 CROITORU RĂZVAN GABRIEL
Locul 3 FLOREA DRAGOȘ ȘTEFAN
Locul 3 ZUGRAVU ALEXANDRU ȘTEFAN
Locul 3 GHEȚEU LARISA ANDRA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 3 HĂISAN ANA-MARIA
Locul 3 MIHAI ADELINA ALICIA
Locul 3 CHIRIAC ANDREI IONUȚ SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 3 FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN
Locul 3 HONDRU MIRCEA
Locul 3 MANEA GEORGIAN
Locul 3 MIRON MARCEL

În urma rezultatelor obținute de sportivii clubului Liga de Est Vaslui la juniori și seniori, vor fi selectionați  sportivii de pe primele locuri  în vederea alcătuirii Lotul Național de Taekwon-do ITF al României, ca o primă etapă, pentru participarea la Campionatul European de juniori și seniori din 12-15 aprilie 2018, Maribor, Slovenia.

Mulțumim pentru ajutorul acordat de Consiliul Județean Vaslui, Primăriei Vaslui, Liceului Emil Racoviță Vaslui și tuturor persoanelor implicate în activitatea clubului.

Fără răspunsuri la "Rezultatele CS Liga de Est Vaslui la Campionatul Național de Taekwon-do ITF pentru juniori III, II, I și seniori - Baia Mare"


    Dorești să spui ceva?