Rezultatele sportivilor la CUPA ROMÂNIEI de Taekwon-do ITF pentru juniori III, II, I și seniori, Sibiu 2017

În perioada 17-19 noiembrie 2017, CS Liga de Est Vaslui a participat la CUPA ROMÂNIEI de Taekwon-do ITF la Sibiu, competiție la care au participat 19 de cluburi sportive și 370 sportivi.

CS Liga de Est Vaslui a fost reprezentat la Sibiu de 24 sportivi din care 7 juniori III (Sara Bogdan, Ștefania Filip, Denisa Filip, Bianca Rotariu, Matei Alexandru, Iakov Fuflygin, Fedor Fuflygin), 3 juniori II (Amalia Codreanu, George Surugiu, Alin Moșuleț), 5 juniori I (Miruna Lupașcu, Ana Maria Hăisan, Laura Munteanu, Dragoș Chiriac, Răzvan Croitoru),  9 seniori (Andra Ghețeu, Adelina Mihai, Marcel Miron, Georgian Manea, Ștefan Frățian, Mircea Hondru, Andrei Chiriac, Alin Zaharia, Cristian Popa), 3 antrenori (Mihai Hondru, Alin Zaharia, Miron Marcel), 5 arbitri (Mihai Hondru, Alin Zaharia, Miron Marcel, Ana Maria Hăisan, Dragoș Chiriac) și 5 suporteri.

Sportivii de la Liga de Est au obținut următoarele rezultate: 21 locuri I (17 la individual, 4 la echipă),  14 locuri II (10 la individual, 4 la echipă), 13 locuri III (11 la individual, 2 la echipă):

– Locul I în Clasamentul General pe Seniori

– Locul III în Clasamentul General pe Juniori III-II

 

– Cea mai bună sportivă la juniori III– Sara Bogdan

– Cea mai bună sportivă la seniori– Adelina Alicia Mihai

– Cel mai bun sportiv la seniori – Georgian Manea

 

În urma rezultatelor obținute de sportivii clubului Liga de Est Vaslui la juniori și seniori, vor fi selectionați  sportivii de pe primele locuri  în vederea alcătuirii Lotul Național de Taekwon-do ITF al României, ca o primă etapă, pentru participarea la Campionatul European de juniori și seniori din 12-15 aprilie 2017, Maribor, Slovenia.

Participarea la această activitate sportivă face parte dintr-un proiect de finanțare al Primăriei Municipiului Vaslui pentru anul 2017.

Mulțumim pentru ajutorul acordat de Consiliul Județean Vaslui, Primăriei Vaslui, SC Badotherm-AMC Vaslui, SC Pancris SRL Vaslui și tuturor persoanelor implicate în activitatea clubului.

 

Locul 1 BOGDAN SARA MIRUNA TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 6-8 ani feminin
Locul 1 BOGDAN SARA MIRUNA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 6-8 ani -24 kg feminin
Locul 1 CODREANU AMALIA TEODORA TULL INDIVIDUAL Juniori II Centuri colorate 12-14 ani (5-1 gup) feminin
Locul 1 FUFLYGIN FEDOR LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 8-10 ani -40 kg masculin
Locul 1 BOGDAN SARA MIRUNA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III – 8 ani feminin
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg feminin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUT LUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan masculin
Locul 1 MIRON MARCEL TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 4-6 Dan masculin
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan feminin
Locul 1 FRATIAN STEFAN COSMIN TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan masculin
Locul 1 LUPASCU MIRUNA STEFANIA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 1 LUPASCU MIRUNA STEFANIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 1 MANEA GEORGIAN SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 1 GHETEU LARISA ANDRA LUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1 HAISAN ANA-MARIA LUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1 MIHAI ADELINA ALICIA LUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUT TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 FRATIAN STEFAN COSMIN TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 MANEA GEORGIAN TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 MIRON MARCEL TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 POPA CRISTIAN NICOLAE TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI IONUT SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 FRATIAN STEFAN COSMIN SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 MANEA GEORGIAN SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 POPA CRISTIAN NICOLAE SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 CHIRIAC DRAGOS IULIAN LUPTA TRADITIONALA Juniori I
Locul 1 LUPASCU MIRUNA STEFANIA LUPTA TRADITIONALA Juniori I
Locul 2 FILIP STEFANIA ELIZA TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 6-8 ani feminin
Locul 2 FILIP STEFANIA ELIZA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 6-8 ani -24 kg feminin
Locul 2 FILIP STEFANIA ELIZA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III – 8 ani feminin
Locul 2 BOGDAN SARA MIRUNA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori III 6-8 ani feminin
Locul 2 MANEA GEORGIAN LUPTA INDIVIDUAL Seniori -85 kg masculin
Locul 2 GHETEU LARISA ANDRA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 2 ZAHARIA ALIN DORU TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan masculin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS IULIAN TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan masculin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI IONUȚ TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 2 LUPASCU MIRUNA STEFANIA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 2 HAISAN ANA-MARIA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 LUPASCU MIRUNA STEFANIA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 MUNTEANU LAURA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 GHETEU LARISA ANDRA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 2 HAISAN ANA-MARIA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 2 MIHAI ADELINA ALICIA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 2 HAISAN ANA-MARIA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 LUPASCU MIRUNA STEFANIA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 MUNTEANU LAURA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI IONUT LUPTA TRADITIONALA Seniori
Locul 2 HONDRU MIRCEA LUPTA TRADITIONALA Seniori
Locul 3 ALEXANDRU MATEI TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 10-12 ani (5-1 gup) masculin
Locul 3 FUFLYGIN FEDOR TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 8-10 ani (9-6 gup) masculin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA LUPTA INDIVIDUAL Juniori II 12-14 ani -45 kg feminin
Locul 3 FRATIAN STEFAN COSMIN LUPTA INDIVIDUAL Seniori -78 kg masculin
Locul 3 MUNTEANU LAURA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -45 kg feminin
Locul 3 GHETEU LARISA ANDRA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -75 kg feminin
Locul 3 CHIRIAC DRAGOS IULIAN LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -62 kg masculin
Locul 3 MUNTEANU LAURA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate feminin
Locul 3 MIRON MARCEL TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 3 HAISAN ANA-MARIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 3 GHETEU LARISA ANDRA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 3 BOGDAN SARA MIRUNA TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 3 FILIP DENISA LILIANA TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 3 FILIP STEFANIA ELIZA TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 3 ROTARIU BIANCA MARIA TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 3 HAISAN ANA-MARIA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3 LUPASCU MIRUNA STEFANIA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3 MUNTEANU LAURA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin

 

Fără răspunsuri la "Rezultatele sportivilor la CUPA ROMÂNIEI de Taekwon-do ITF pentru juniori III, II, I și seniori, Sibiu 2017"


    Dorești să spui ceva?