Rezultate la „General Choi International Taekwon-do I.T.F. Memorial Cup” pentru juniori III, II, I și seniori, 30 iunie – 01 iulie 2017, Oradea

Clubul LIGA DE EST – Vaslui a participat la Cupa “General Choi International Taekwon-do I.T.F. Memorial Cup„ pentru juniori III, II, I și seniori, 30 iunie – 01 iulie 2017, Oradea, cu o delegație formată din  20 sportivi (2 juniori III, 10 juniori I și 8 seniori), 3 antrenori, 2 arbitri. La competiție au participat un număr de 309 sportivi, 29 arbitri, 38 de antrenori din 5 țări Ungaria, Ucraina, Moldova, Bulgaria și România.

Sportivii de la Liga de Est au obținut următoarele rezultate: 13 locuri I,  20 locuri II, 4 locuri III:

 Locul I în Clasamentul General pe Juniori 

– Locul II în Clasamentul General pe Seniori

 Locul III în Clasamentul General pe cluburi

– Cel mai bun junior – Andrei Chiriac

 

JUNIORI III

Locul 2 CODREANU AMALIA TEODORA LUPTA INDIVIDUAL 10-12 ani -45 kg feminin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA TULL INDIVIDUAL 10-12 ani feminin

 


JUNIORI I

Locul 1 CHIRIAC ANDREI TULL INDIVIDUAL centuri negre 1 Dan masc.
Locul 1 HONDRU MIRCEA TULL INDIVIDUAL Centuri negre 2 Dan masc.
Locul 1 MIHAI ADELINA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I +65 kg feminin
Locul 1 ZUGRAVU ALEXANDRU STEFAN LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -50 kg masculin
Locul 1 MUNTEANU LAURA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -45 kg feminin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -62 kg masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL masc.
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS TULL INDIVIDUAL Centuri negre 1 Dan masc.
Locul 2 LUPASCU MIRUNA STEFANIA TULL INDIVIDUAL Centuri negre 1 Dan fem.
Locul 2 MUNTEANU LAURA TULL INDIVIDUAL Centuri colorate feminin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -62 kg masculin
Locul 3 LUPASCU MIRUNA STEFANIA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -55 kg feminin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL masc.
Locul 2 MIHAI ADELINA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I fem.
Locul 2 MIHAI ADELINA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I fem.
Locul 3 LUPASCU MIRUNA STEFANIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I fem.
Locul 1 HAISAN ANA-MARIA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1 LUPASCU MIRUNA STEFANIA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1 MIHAI ADELINA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1 MUNTEANU LAURA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1 NEDELCU TEODORA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 1 CHIRIAC DRAGOS TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 1 CROITORU RAZVAN GABRIEL TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 1 ZUGRAVU ALEXANDRU STEFAN TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 2 HAISAN ANA-MARIA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 LUPASCU MIRUNA STEFANIA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 MIHAI ADELINA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 MUNTEANU LAURA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 NEDELCU TEODORA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I feminin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI LUPTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS LUPTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 2 CROITORU RAZVAN GABRIEL LUPTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 2 HONDRU MIRCEA LUPTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 2 ZUGRAVU ALEXANDRU STEFAN LUPTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3 HAISAN ANA-MARIA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3 LUPASCU MIRUNA STEFANIA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3 MIHAI ADELINA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3 MUNTEANU LAURA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3 NEDELCU TEODORA LUPTA ECHIPE Juniori I feminin
Locul 3 CHIRIAC ANDREI SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3 CHIRIAC DRAGOS SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3 CROITORU RAZVAN GABRIEL SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3 HONDRU MIRCEA SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 3 ZUGRAVU ALEXANDRU STEFAN SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I masculin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI LUPTA TRADITIONALA Juniori I
Locul 2 LUPASCU MIRUNA STEFANIA LUPTA TRADITIONALA Juniori I

 

SENIORI

Locul 1 HONDRU MIRCEA TULL INDIVIDUAL Centuri negre 2 Dan masc.
Locul 1 ZAHARIA ALIN DORU TULL INDIVIDUAL Centuri negre 3 Dan masc.
Locul 1 CHIRIAC ANDREI TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Sen. masc.
Locul 2 MIHAI ADELINA TULL INDIVIDUAL Sen. 1 Dan fem.
Locul 2 POPA CRISTIAN TULL INDIVIDUAL Sen. 3 Dan masC.
Locul 2 CHIRIAC ANDREI TULL INDIVIDUAL Sen. 1 Dan masculin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI LUPTA INDIVIDUAL Seniori -63 kg masculin
Locul 2 NEDELCU TEODORA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -50 kg feminin
Locul 2 MIHAI ADELINA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg feminin
Locul 2 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masc.
Locul 2 CHIRIAC ANDREI TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 2 COROI ALEXANDRU IULIAN TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 2 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 2 POPA CRISTIAN TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 2 ZAHARIA ALIN DORU TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 2 MIHAI ADELINA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI LUPTA TRADITIONALA Seniori
Locul 1 MIHAI ADELINA LUPTA TRADITIONALA Seniori

 

Participarea la această competiție face parte dintr-un proiect de finanțare de către Primăria Municipiului Vaslui pentru anul 2017 și împreună cu participarea Stagiul de pregătire din Polonia din luna iulie și Stagiul Național de la Eforie Nord din luna august, pentru pregătirea și evaluarea sportivilor din cadrul clubului selectați în vederea participării la Campionatul Mondial pentru juniori și seniori de Taekwon-do ITF ce se va desfășura în luna octombrie, Dublin, Irlanda.

 Felicitari sportivilor pentru rezultatele obținute!

 Mulțumim Primăriei Vaslui, Federației Române de Taekwon-do ITF, Liceului Emil Racoviță Vaslui, părinților pentru sprijinul acordat în organizare și pentru susținerea tinerilor practicanți de taekwon-do, arbitrilor și tuturor celor implicați în această manifestare sportivă!

Fără răspunsuri la "Rezultate la "General Choi International Taekwon-do I.T.F. Memorial Cup" pentru juniori III, II, I și seniori, 30 iunie - 01 iulie 2017, Oradea"