REZULTATE LIGA DE EST LA CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF JUNIORI SI SENIORI – IASI

Clubul LIGA DE EST – Vaslui a participat la CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF pentru juniori III-II-I si seniori, desfasurat in perioada 12-13 martie 2016, in Sala Polivalenta Iasi, cu o delegatie formata din  62 sportivi (38 juniori III, 8 juniori II, 6 juniori I si 10 seniori), 4 antrenori, 3 arbitri, obtinand urmatoarele rezultate: 22 locuri I,  19 locuri II, 18 locuri III:

– Locul I in Clasamentul General pe Seniori

 Locul II in Clasamentul General pe Juniori 

JUNIORI III-II
Locul 1 MOSULET ALIN CONSTANTIN LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 10-12 ani +55 kg masculin
Locul 1 IACOB DAN EDUARD LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 10-12 ani -55 kg masculin
Locul 1 FILIP STEFANIA ELIZA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III – 8 ani feminin
Locul 2 CODREANU AMALIA TEODORA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III 10-12 ani feminin
Locul 2 BOGDAN SARA MIRUNA TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 6-8 ani feminin
Locul 2 IPATE CLARA INDRA LUPTA INDIVIDUAL Juniori II 12-14 ani -42 kg feminin
Locul 3 UNGUREANU STEFANIA ELENA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 10-12 ani -36 kg feminin
Locul 3 GHINEA MIRIAM ECATERINA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 10-12 ani -36 kg feminin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 10-12 ani -45 kg feminin
Locul 3 CIOBEICA MARIA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 6-8 ani feminin
Locul 3 CALANCIA DELIA IOANA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 8-10 ani +35 kg feminin
Locul 3 BALAN RARES LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 8-10 ani +40 kg masculin
Locul 3 ZUGRAVU ANA MARIA LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 8-10 ani -35 kg feminin
Locul 3 BOGDAN SARA MIRUNA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III – 8 ani feminin
Locul 3 FILIP STEFANIA ELIZA TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 6-8 ani feminin
Locul 3 BURLACU CODRIN MIHAI LUPTA INDIVIDUAL Juniori II 12-14 ani -58 kg masculin
Locul 3 CALANCIA DELIA IOANA TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II feminin
Locul 3 CODREANU AMALIA TEODORA
Locul 3 FANARAGIU CRISTINA
Locul 3 FILIP DENISA LILIANA
Locul 3 ROTARIU BIANCA MARIA
Locul 3 ZUGRAVU ANA MARIA
Locul 3 FLONDOR VLAD TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II masculin
Locul 3 MIHAILESCU COSMIN STEFAN
Locul 3 MIHULCA TUDOR OCTAVIAN
Locul 3 PUICA STEFAN
Locul 3 STOICAN IONEL
Locul 3 SURUGIU GEORGE DANIEL
JUNIORI I
Locul 1 MIHAI ADELINA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I +65 kg feminin
Locul 1 CHIRIAC ANDREI LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -68 kg masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I masculin
Locul 1 CHIRIAC DRAGOS TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan masculin
Locul 1 HONDRU MIRCEA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 2 Dan masculin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -62 kg masculin
Locul 2 MIHAI ADELINA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan masculin
Locul 2 CHIRIAC ANDREI TULL ECHIPE Juniori I + Juniori II masculin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS
Locul 2 CODREANU ALEXANDRU IOAN
Locul 2 HONDRU MIRCEA
Locul 2 MIHULCA TUDOR OCTAVIAN
Locul 2 STOICAN IONEL
Locul 2 CHIRIAC ANDREI TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I masculin
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS
Locul 2 CODREANU ALEXANDRU IOAN
Locul 2 HONDRU MIRCEA
Locul 2 CHIRIAC ANDREI LUPTA TRADITIONALA Juniori I
Locul 2 CHIRIAC DRAGOS
Locul 3 HAISAN ANA-MARIA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 3 MIHAI ADELINA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I feminin
Locul 3 HAISAN ANA-MARIA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan feminin
SENIORI
Locul 1 MANEA GEORGIAN LUPTA INDIVIDUAL Seniori +85 kg masculin
Locul 1 BABII GABRIELA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -56 kg feminin
Locul 1 SALARU ANDRADA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg feminin
Locul 1 GHETEU LARISA ANDRA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 1 BABII GABRIELA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 1 BABII GABRIELA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan feminin
Locul 1 POPA CRISTIAN TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan masculin
Locul 1 MIRON MARCEL TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 4-6 Dan masculin
Locul 2 BURAGA IRINEL DORIAN LUPTA INDIVIDUAL Seniori -57 kg masculin
Locul 2 FRATIAN STEFAN COSMIN LUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg masculin
Locul 2 PORGRAS ANDREI LUPTA INDIVIDUAL Seniori -85 kg masculin
Locul 2 SALARU ANDRADA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 2 MANEA GEORGIAN SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 2 MIRON MARCEL TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 2 BURAGA IRINEL DORIAN TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri colorate masculin
Locul 2 GHETEU LARISA ANDRA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan feminin
Locul 2 FRATIAN STEFAN COSMIN TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan masculin
Locul 2 ZAHARIA ALIN DORU TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan masculin
Locul 3 BABII GABRIELA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori feminin
Locul 3 PORGRAS ANDREI TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori masculin
Locul 3 PORGRAS ANDREI TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan masculin
Locul 1 BURAGA IRINEL DORIAN TULL ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 FRATIAN STEFAN COSMIN
Locul 1 MIRON MARCEL
Locul 1 POPA CRISTIAN
Locul 1 PORGRAS ANDREI
Locul 1 ZAHARIA ALIN DORU
Locul 1 BABII GABRIELA LUPTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1 GHETEU LARISA ANDRA
Locul 1 MIHAI ADELINA
Locul 1 SALARU ANDRADA
Locul 1 BABII GABRIELA TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori feminin
Locul 1 GHETEU LARISA ANDRA
Locul 1 MIHAI ADELINA
Locul 1 SALARU ANDRADA
Locul 1 BURAGA IRINEL DORIAN TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 FRATIAN STEFAN COSMIN
Locul 1 HONDRU MIRCEA
Locul 1 MIRON MARCEL
Locul 1 POPA CRISTIAN
Locul 1 PORGRAS ANDREI
Locul 1 BABII GABRIELA SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori feminin
Locul 1 GHETEU LARISA ANDRA
Locul 1 MIHAI ADELINA
Locul 1 SALARU ANDRADA
Locul 1 HONDRU MIRCEA SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori masculin
Locul 1 FRATIAN STEFAN COSMIN
Locul 1 MANEA GEORGIAN
Locul 1 MIRON MARCEL
Locul 1 POPA CRISTIAN
Locul 1 PORGRAS ANDREI

 

Mulțumim pentru ajutorul acordat de Consiliul Județean Vaslui, Primăriei Vaslui, SC Badotherm-AMC Vaslui, SC Pancris SRL Vaslui și tuturor parintilor implicați în participarea la aceasta competitie.

In urma rezultatelor obtinute de sportivii clubului Liga de Est Vaslui, vor fi selectionati cei mai buni in vederea alcatuirii Lotul National de Taekwon-do ITF al Romaniei pentru participarea la Campionatul European de juniori si seniori din aprilie 2017, Sofia, Bulgaria.

Felicitari sportivilor!

Fără răspunsuri la "REZULTATE LIGA DE EST LA CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF JUNIORI SI SENIORI - IASI"