Rezultate Cupa Romaniei de Taekwon-do ITF – Sibiu 2016

In perioada 18-20 noiembrie 2016, Clubul LIGA DE EST – Vaslui a participat la CUPA ROMANIEI DE TAEKWON-DO ITF pentru copii, juniori si seniori Sibiu, cu o delegatie sportiva de 34 persoane, din care 28 sportivi (12 copii, 8 juniori, 8 seniori), 3 antrenori, 5 arbitri si 5 suporteri.

– Locul I in Clasamentul General pe Seniori

– Cel mai bun senior – STEFAN FRATIAN

 Locul III in Clasamentul General pe Juniori   

 Locul II in Clasamentul General pe Cluburi        

JUNIORI II-III
LOCUL I POSTU CLAUDIA LUPTA IND. JUN.III  10-12 ANI – 36kg F
LOCUL II POSTU STEFAN LUPTA IND. JUN III 8-10 ANI M
LOCUL II POSTU CLAUDIA TEHNICI SPECIALE IND. JUN III 10-12 ANI F
LOCUL II COZMA INGRID LUPTA IND. JUN II 12-14 ANI F -58 KG
LOCUL II BURLACU RAZVAN LUPTA IND. JUN III 10-12 ANI M -35 KG
LOCUL II STOLERU MARINA LUPTA IND. JUN III 10-12 ANI F +45 KG
LOCUL III BROASCA ANDREI TEHNICI SPECIALE IND. JUN III 12-14 ANI M
LOCUL III ROTARIU BIANCA TULL   IND. JUN III 10-12 ANI F
LOCUL III ALEXANDRU MATEI TULL   IND. JUN III 8-10 ANI M
LOCUL III ALEXANDRU MATEI LUPTA IND. JUN III 8-10 ANI M -40 KG
LOCUL III FILIP DENISA LUPTA IND. JUN.III  10-12 ANI – 45kg F
LOCUL III ROTARIU BIANCA LUPTA IND. JUN.III  10-12 ANI – 36kg F
LOCUL III ALEXANDRU MATEI, PUICA STEFAN, PUICA ANDREI, POSTU STEFAN, BROASCA ANDREI TULL   ECHIPA JUN III-II M
LOCUL III ROTARIU BIANCA, FILIP DENISA, POSTU CLAUDIA, COZMA INGRID, STOLERU MARINA TULL   ECHIPA JUN III-II F
JUNIORI I
LOCUL I HAISAN ANA-MARIA TULL   IND. JUNIORI FEM. CENTURI COLORATE
LOCUL II HONDRU MIRCEA TULL   IND. JUNIORI MASC. CENTURI NEGRE 2 DAN
LOCUL II HAISAN ANA-MARIA SPARGERI FORTA JUNIORI FEM.
LOCUL II CHIRIAC ANDREI TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASC
LOCUL III HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASC
LOCUL III LUPASCU MIRUNA LUPTA INDIVIDUAL JUNIORI -50 KG FEM.
LOCUL III GAVRILUTA MIHAI LUPTA INDIVIDUAL JUNIORI -56 KG MASC.
LOCUL III GROZAVU SIMINA LUPTA INDIVIDUAL JUNIORI -55 KG FEM.
LOCUL III LUPASCU MIRUNA TULL   IND. JUNIORI FEM. CENTURI NEGRE 1 DAN
LOCUL II HONDRU MIRCEA, CHIRIAC DRAGOS, CHIRIAC ANDREI, GAVRILUTA MIHAI, CODREANU ALEXANDRU SPARGERI FORTA ECHIPA JUNIORI MASCULIN
LOCUL II HONDRU MIRCEA, CHIRIAC DRAGOS, CHIRIAC ANDREI, GAVRILUTA MIHAI, CODREANU ALEXANDRU LUPTA ECHIPA JUNIORI MASCULIN
LOCUL I HONDRU MIRCEA, CHIRIAC DRAGOS, CHIRIAC ANDREI, GAVRILUTA MIHAI, CODREANU ALEXANDRU TULL ECHIPA JUNIORI MASCULIN
LOCUL I LUPASCU MIRUNA, CHIRIAC ANDREI LUPTA TRADITIONALA JUNIORI – ECHIPA
LOCUL II LUPASCU MIRUNA, HAISAN ANA-MARIA, GROZAVU SIMINA SPARGERI FORTA ECHIPA JUNIORI FEMININ
LOCUL II LUPASCU MIRUNA, HAISAN ANA-MARIA, GROZAVU SIMINA LUPTA ECHIPA JUNIORI FEMININ
SENIORI
LOCUL I FRATIAN STEFAN LUPTA INDIVIDUAL SENIORI -70 KG MASC
LOCUL I MANEA GEORGIAN LUPTA INDIVIDUAL SENIORI +85 KG MASC
LOCUL I BABII GABRIELA TULL   IND. SENIORI FEM. CENTURI COLORATE
LOCUL I BABII GABRIELA SPARGERI FORTA SENIORI FEM.
LOCUL I BABII GABRIELA LUPTA INDIVIDUAL SENIORI -56 KG FEM
LOCUL I FRATIAN STEFAN TEHNICI SPECIALE SEN. MASC
LOCUL I MANEA GEORGIAN SPARGERI FORTA SENIORI MASCULIN
LOCUL I MIRON MARCEL TULL   IND. SENIORI MASC. CENTURI NEGRE 4 DAN
LOCUL II BURAGA IRINEL LUPTA INDIVIDUAL SENIORI -57 KG MASC
LOCUL II FRATIAN STEFAN TULL   IND. SENIORI MASC. CENTURI NEGRE 2 DAN
LOCUL II BABII GABRIELA TEHNICI SPECIALE SEN. FEM
LOCUL II MIRON MARCEL TEHNICI SPECIALE SEN. MASC
LOCUL III BURAGA IRINEL TULL IND. SENIORI MASC. CENTURI COLORATE
LOCUL I MIRON MARCEL, PORGRAS ANDREI, COROI ALEXANDRU, FRATIAN STEFAN, HONDRU MIRCEA, POPA CRISTIAN TULL   ECHIPA SENIORI MASC. 
LOCUL I MIRON MARCEL, PORGRAS ANDREI, COROI ALEXANDRU, FRATIAN STEFAN, HONDRU MIRCEA, POPA CRISTIAN TEHNICI SPECIALE ECHIPA SENIORI MASC. 
LOCUL II MANEA GEORGIAN, PORGRAS ANDREI, CHIRIAC ANDREI, FRATIAN STEFAN, POPA CRISTIAN, COROI ALEXANDRU SPARGERI FORTA ECHIPA SENIORI MASCULIN

 

Felicitari sportivilor!

Multumim PRIMARIEI MUNICIPIULUI VASLUI, CONSILIUL JUDETEAN VASLUI, BADOTHERM-AMC VASLUI, SC PACRIS SRL VASLUI, LICEULUI EMIL RACOVITA, pentru sprijinul acordat sportivilor participanti la aceasta competitie si la toate activitatile la care au participat sportivii C.S. Liga de Est Vaslui in anul competitional 2016.

Fără răspunsuri la "Rezultate Cupa Romaniei de Taekwon-do ITF - Sibiu 2016"