REZULTATE LIGA DE EST LA CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF JUNIORI SI SENIORI – VASLUI

 Clubul LIGA DE EST – Vaslui a organizat CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF pentru juniori I si seniori, desfasurat in perioada 12-13 martie 2016, in Sala Polivalenta Vaslui, cu o delegatie formata din 32 sportivi (20 juniori si 12 seniori), 4 antrenori, 8 arbitri, obtinand urmatoarele rezultate: 17 locuri I,  20 locuri II, 22 locuri III:

– Locul I in Clasamentul General pe Seniori

 Locul I in Clasamentul General pe Juniori      

Locul 1
1 BABII GABRIELA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate F
2 CHIRIAC DRAGOS TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate M
3 BURAGA IRINEL TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri colorate M
4 VASILACHE SILVIA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan F
5 MIRON MARCEL TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 3 Dan M
6 LUPASCU MIRUNA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -50 kg F
7 MIHAI ADELINA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -55 kg F
8 POPA MARIA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -65 kg F
9 SALARU ANDRADA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg F
10 MIRON MARCEL TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori M
11 HONDRU MIRCEA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I M
12 TULL ECHIPE Juniori I F BABII GABRIELA
HAISAN ANA-MARIA
LUPASCU MIRUNA
MIHAI ADELINA
POPA MARIA
STROESCU ALEXANDRA
13 TULL ECHIPE Seniori F BABII GABRIELA
GHETEU ANDRA
SALARU ANDRADA
STROESCU ALEXANDRA
VASILACHE SILVIA
14 TULL ECHIPE Seniori M BUTNARU COSMIN
FRATIAN STEFAN
MIRON MARCEL
PORGRAS ANDREI
ZAHARIA ALIN
15 LUPTA ECHIPE Juniori I F BABII GABRIELA
GHETEU ANDRA
SALARU ANDRADA
STROESCU ALEXANDRA
VASILACHE SILVIA
16 TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I M BUTNARU COSMIN
CHIRIAC ANDREI
CHIRIAC DRAGOS
HONDRU MIRCEA
17 TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori M CHEPTENE TUDOR
COROI ALEXANDRU
FRATIAN STEFAN
MIRON MARCEL
PORGRAS ANDREI
ZAHARIA ALIN
Locul 2
1 DUMITRASCU TEODOR TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate M
2 MIHAI ADELINA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan F
3 HONDRU MIRCEA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 2 Dan M
4 SALARU ANDRADA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan F
5 GHETEU ANDRA TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan F
6 ZAHARIA ALIN TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan M
7 FRATIAN STEFAN LUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg M
8 GHETEU ANDRA LUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg F
9 PORGRAS ANDREI LUPTA INDIVIDUAL Seniori -85 kg M
10 COROI ALEXANDRU TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori M
11 GHETEU ANDRA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori F
12 MANEA GEORGIAN SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori M
13 POPA MARIA SPARGERI FORTA  Juniori I F
14 LUPTA ECHIPE Juniori I F BABII GABRIELA
HAISAN ANA-MARIA
LUPASCU MIRUNA
MIHAI ADELINA
POPA MARIA
STROESCU ALEXANDRA
15 LUPTA ECHIPE Juniori I M ANTOCI GABRIEL
BUTNARU COSMIN
CHIRIAC ANDREI
CHIRIAC DRAGOS
HONDRU MIRCEA
16 TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I F BABII GABRIELA
HAISAN ANA-MARIA
LUPASCU MIRUNA
MIHAI ADELINA
BABII GABRIELA
HAISAN ANA-MARIA
17 TEHNICI SPECIALE ECHIPE Seniori F BABII GABRIELA
GHETEU ANDRA
SALARU ANDRADA
STROESCU ALEXANDRA
VASILACHE SILVIA
18 SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I F LUPASCU MIRUNA
MIHAI ADELINA
POPA MARIA
STROESCU ALEXANDRA
19 SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I M ANTOCI GABRIEL
BUTNARU COSMIN
CHIRIAC ANDREI
CHIRIAC DRAGOS
HONDRU MIRCEA
20 LUPTA TRADITIONALA Seniori ZAHARIA ALIN
FRATIAN STEFAN
Locul 3
1 HAISAN ANA-MARIA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate F
2 MUNTEANU LAURA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate F
3 CHIRIAC ANDREI TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate M
4 POPA MARIA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan F
5 LUPASCU MIRUNA TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan F
6 BUTNARU COSMIN TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan M
7 ANDURNACHI DRAGOS TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri colorate M
8 FRATIAN STEFAN TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan M
9 MUNTEANU LAURA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -50 kg F
10 BABII GABRIELA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -55 kg F
11 STROESCU ALEXANDRA LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -60 kg F
12 ANTOCI GABRIEL LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -75 kg M
13 BUTNARU COSMIN LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -75 kg M
14 BURAGA IRINEL LUPTA INDIVIDUAL Seniori -57 kg M
15 COROI ALEXANDRU LUPTA INDIVIDUAL Seniori -63 kg M
16 CHEPTENE TUDOR LUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg M
17 SALARU ANDRADA SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori F
18 MIHAI ADELINA TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I F
19 MIHAI ADELINA SPARGERI FORTA  Juniori I F
20 BUTNARU COSMIN SPARGERI FORTA  Juniori I M
21 TULL ECHIPE Juniori I M CHIRIAC ANDREI
CHIRIAC DRAGOS
DUMITRASCU TEODOR
FLOREA DRAGOS
STROESCU STEFAN
ZAHARIA GEORGIAN
22 SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori F BABII GABRIELA
GHETEU ANDRA
SALARU ANDRADA
STROESCU ALEXANDRA
VASILACHE SILVIA

Multumim in mod deosebit PRIMARIEI MUNICIPIULUI VASLUI și CONSILIULUI LOCAL VASLUI, reprezentate de Primarul VASILE PAVAL, pentru sprijinul acordat în organizarea Campionatului National de taekwon-do ITF pentru juniori si seniori la Vaslui.

Multumim S.C. RECUMED VASLUI, S.C. PACRIS S.R.L. VASLUI, S.C. BADOTHERM-AMC VASLUI, CONSILIUL JUDETEAN VASLUI, S.C. SPECIALISTUL S.R.L. VASLUI, PIXELART S.R.L. ASLUI, DIRECTIA PENTRU TINERET SI SPORT VASLUI, LICEULUI EMIL RACOVITA VASLUI, CS VIITORUL VASLUI, sportivilor clubului si parintii acestora, pentru sprijinul acordat în organizarea Campionatului National de taekwon-do ITF pentru juniori si seniori la Vaslui.

In urma rezultatelor obtinute de sportivii clubului Liga de Est Vaslui, vor fi selectionati cei mai buni in vederea alcatuirii Lotul National de Taekwon-do ITF al Romaniei pentru participarea la Campionatul European de juniori si seniori din 28 aprilie – 1 mai 2016, Tampere, Finlanda.

Felicitari sportivilor!

Presedinte C.S. Liga de Est Vaslui,

HONDRU MIHAI  V  DAN I.T.F.

Fără răspunsuri la "REZULTATE LIGA DE EST LA CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF JUNIORI SI SENIORI - VASLUI"