REZULTATE CUPA CHOI DE TAEKWON-DO ITF – 18-20 IUNIE 2015, ORADEA

Clubul LIGA DE EST – Vaslui a participat la CUPA CHOI –TAEKWON-DO ITF pentru juniori III-II-I si seniori, desfasurat in perioada 18 – 20 iunie 2015, cu o delegatie formata din 20 sportivi, 2 antrenori si 4 arbitri, obtinand urmatoarele rezultate: 20 locuri I,  13 locuri II,  12 locuri III:

 Locul I in CLASAMENT GENERAL CLUBURI

– Locul I in Clasamentul General pe Seniori

Cea mai buna senioara – ANDRA GHETEU

– Cel mai bun senior – STEFAN FRATIAN

 Locul I in Clasamentul General pe Juniori          

 Cea mai buna junioara – ADELINA MIHAI

– Cel mai bun junior – ANDREI CHIRIAC

1 LOCUL 1 TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 6-8 ani M ALEXANDRU MATEI
2 LOCUL 1 LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 8-10 ani +35 kg F BAYRAK AYLIN
3 LOCUL 1 TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri colorate M CHIRIAC ANDREI
4 LOCUL 1 TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori I F MIHAI ADELINA
5 LOCUL 1 SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I M BUTNARU COSMIN
6 LOCUL 1 SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I F POPA MARIA
7 LOCUL 1 LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -60 kg F MIHAI ADELINA
8 LOCUL 1 LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -56 kg M CHIRIAC ANDREI
9 LOCUL 1 LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -45 kg F LUPASCU MIRUNA
10 LOCUL 1 LUPTA INDIVIDUAL Juniori I +65 kg F POPA MARIA
11 LOCUL 1 TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan M ZAHARIA ALIN
12 LOCUL 1 TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 1 Dan F GHETEU ANDRA
13 LOCUL 1 LUPTA INDIVIDUAL Seniori -70 kg M FRATIAN STEFAN
14 LOCUL 1 LUPTA INDIVIDUAL Seniori +85 kg M MANEA GEORGIAN
15 LOCUL 1 TEHNICI SPECIALE ECHIPE Juniori I F KOPACZ MADALINA
LUPASCU MIRUNA
MIHAI ADELINA
POPA MARIA
16 LOCUL 1 SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I M CHIRIAC ANDREI
CHIRIAC DRAGOS
HONDRU MIRCEA
BUTNARU COSMIN
17 LOCUL 1 LUPTA TRADITIONALA Juniori I MIHAI ADELINA
POPA MARIA
18 LOCUL 1 LUPTA ECHIPE Juniori I F LUPASCU MIRUNA
MIHAI ADELINA
POPA MARIA
19 LOCUL 1 SPARGERI FORTA ECHIPE Seniori M BUTNARU COSMIN
FRATIAN STEFAN
MANEA GEORGIAN
POPA CRISTIAN
ZAHARIA ALIN
20 LOCUL 1 LUPTA TRADITIONALA Seniori FRATIAN STEFAN
ZAHARIA ALIN
1 LOCUL 2 TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori II 12-14 ani M CHIRIAC DRAGOS
2 LOCUL 2 LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 8-10 ani +40 kg M BOGHIAN CODRIN
3 LOCUL 2 LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 6-8 ani M ALEXANDRU MATEI
4 LOCUL 2 LUPTA INDIVIDUAL Juniori II 12-14 ani -58 kg M CHIRIAC DRAGOS
5 LOCUL 2 TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 2 Dan M HONDRU MIRCEA
6 LOCUL 2 LUPTA INDIVIDUAL Juniori I +75 kg M BUTNARU COSMIN
7 LOCUL 2 TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori M FRATIAN STEFAN
8 LOCUL 2 TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Seniori F GHETEU ANDRA
9 LOCUL 2 SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori M FRATIAN STEFAN
10 LOCUL 2 SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori F GHETEU ANDRA
11 LOCUL 2 LUPTA INDIVIDUAL Seniori -68 kg F GHETEU ANDRA
12 LOCUL 2 TULL ECHIPE Juniori III + Juniori II M ALEXANDRU MATEI
BOGHIAN CODRIN
CHIRIAC DRAGOS
MIHULCA TUDOR
STOICAN IONEL
13 LOCUL 2 SPARGERI FORTA ECHIPE Juniori I F KOPACZ MADALINA
LUPASCU MIRUNA
MIHAI ADELINA
POPA MARIA
1 LOCUL 3 TULL INDIVIDUAL Juniori III Centuri colorate 8-10 ani F FILIP DENISA
2 LOCUL 3 TEHNICI SPECIALE INDIVIDUAL Juniori III -10 ani F FILIP DENISA
3 LOCUL 3 LUPTA INDIVIDUAL Juniori III 8-10 ani -30 kg F FILIP DENISA
4 LOCUL 3 LUPTA INDIVIDUAL Juniori II 12-14 ani -50 kg F KOPACZ MADALINA
5 LOCUL 3 TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan F LUPASCU MIRUNA
6 LOCUL 3 TULL INDIVIDUAL Juniori I Centuri negre 1 Dan F POPA MARIA
7 LOCUL 3 SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I M CHIRIAC ANDREI
8 LOCUL 3 SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Juniori I F MIHAI ADELINA
9 LOCUL 3 LUPTA INDIVIDUAL Juniori I -62 kg M HONDRU MIRCEA
10 LOCUL 3 TULL INDIVIDUAL Seniori Centuri negre 2 Dan M POPA CRISTIAN
11 LOCUL 3 SPARGERI FORTA INDIVIDUAL Seniori M MANEA GEORGIAN
12 LOCUL 3 LUPTA ECHIPE Juniori I M BUTNARU COSMIN
CHIRIAC ANDREI
HONDRU MIRCEA

Felicitari sportivilor!

Multumim PRIMARIEI MUNICIPIULUI VASLUI, CONSILIUL JUDETEAN VASLUI, DIRECTIA PENTRU TINERET SI SPORT VASLUI, BADOTHERM-AMC VASLUI, PENTALOG S.A., LICEULUI EMIL RACOVITA (cu baza sportiva), pentru sprijinul acordat sportivilor participanti la aceasta competitie si la toate activitatile la care au participat si la care vor participa sportivii CS Liga de Est in anul competitional 2015.In urma rezultatelor obtinute de sportivii clubului Liga de Est Vaslui, vor fi selectionati cei mai buni in vederea alcatuirii Lotul National de Taekwon-do ITF al Romaniei pentru participarea la Campionatul EUROPEAN de juniori I si seniori din 25 octombrie 2015, Scotia.

Presedinte C.S. Liga de Est Vaslui,

HONDRU MIHAI  V  DAN I.T.F.

Fără răspunsuri la "REZULTATE CUPA CHOI DE TAEKWON-DO ITF - 18-20 IUNIE 2015, ORADEA"