CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF pentru juniori I si seniori, Petrosani, 2015

Clubul LIGA DE EST – Vaslui a participat la CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF pentru juniori I si seniori, desfasurat in perioada 28 februarie – 01 martie 2015, cu o delegatie formata din 21 sportivi, obtinand urmatoarele rezultate: 16 locuri I,  13 locuri II,  16 locuri III:

       Locul I in Clasamentul General Juniori si Seniori pe cluburi   

Locul I in Clasamentul General pe Seniori

       Locul II in Clasamentul General pe Juniori          

 

Locul I

Buraga Irinel                           – Tull seniori masculin centuri colorate

Gheteu Andra                         – Tull seniori feminin 1 Dan

Hondru Mircea                        – Tull juniori I masc. 2 Dan

Zaharia Alin                            – Tull seniori masculin 2 Dan

Miron Marcel                          – Tull seniori masculin 3 Dan

Mihai Adelina                         – Lupta juniori I feminin – 60 kg

Popa Maria                              – Lupta juniori I feminin – 65 kg

Fratian Stefan                          – Lupta individual seniori  masc – 70 kg

Popa Maria                              – Spargeri forta individual juniori feminin

Miron Marcel                          – Tehnici speciale seniori masculin                                      

Tull echipe juniori I masculin – Hondru Mircea, Butnaru Cosmin, Andurnachi Dragos, Chiriac Andrei, Chiriac Dragos

Spargeri forța echipe juniori I feminin– Mihai Adelina, Popa Maria, Stroescu Alexandra, Haisan Ana-Maria

Lupta Traditionala juniori   – Mihai Adelina, Popa Maria

Tehnici speciale echipa seniori masculin – Miron Marcel, Zaharia Alin, Coroi Alexandru, Fratian Stefan, Porgras Andrei, Popa Cristian           

Lupta traditionala seniori masculin – Fratian Stefan, Zaharia Alin

Spargeri forța echipe seniori masculin – Coroi Alexandru, Fratian Stefan, Manea Georgian, Popa Cristian, Porgras Andrei


Locul II

Andurnachi Dragos                 – Tull juniori I masculin centuri colorate 

Mihai Adelina                         – Tull juniori I fem. 1 Dan

Popa Cristian                           – Tull seniori masculin 2 Dan

Chiriac Andrei                        – Lupta individual juniori I masculin – 50 kg

Gheteu Andra                         – Lupta individual seniori  fem. – 68 kg

Porgras Andrei                        – Lupta individual seniori  masc – 85 kg

Manea Georgian                      – Lupta individual seniori  masc + 85 kg

Mihai Adelina                         – Tehnici speciale juniori feminin

Mihai Adelina                         – Spargeri forta individual junior feminin

Manea Georgian                      – Spargeri forta individual seniori masculin

Lupta echipe juniori feminin – Mihai Adelina, Stroescu Alexandra, Popa Maria, Hăisan Ana-Maria

Spargeri forta echipe juniori I masculin – Hondru Mircea, Butnaru Cosmin, Andurnachi Dragos, Chiriac Andrei, Chiriac Dragos

Lupta echipa seniori masculin – Coroi Alexandru, Popa Cristian, Fratian Stefan, Manea Georgian, Porgras Andrei, Catana Razvan                

       

            Locul III

Chiriac Dragos                        – Tull juniori I masculin centuri colorate 

Haisan Ana-Maria                   – Tull juniori I feminin centri colorate

Salaru Andrada                       – Tull seniori feminin centuri colorate

Fratian Stefan                         – Tull seniori masculin 1 Dan

Andurnachi Dragos                 – Lupta individual junior I masc. – 56 kg

Hondru Mircea                        – Lupta individual juniori I masc. – 62 kg

Stroescu Alexandra                 – Lupta individual juniori I fem. – 62 kg

Butnaru Cosmin                      – Lupta individual juniori I masc.+75kg

Coroi Alexandru                     – Lupta individual seniori  masc – 63 kg

Salaru Andrada                       – Lupta individual seniori  fem. – 68 kg

Stroescu Alexandra                 – Spargeri forta individual juniori feminin

Coroi Alexandru                     – Tehnici speciale seniori masculin                                      

Salaru Andrada                       – Spargeri forta individual seniori feminin

Lupta echipe juniori I masculin – Hondru Mircea, Butnaru Cosmin, Andurnachi Dragos, Chiriac Andrei

Tull echipa seniori masculin – Miron Marcel, Popa Cristian, Zaharia Alin, Fratian Stefan, Porgras Andrei, Manea Georgian                

Lupta echipa seniori masculin – Coroi Alexandru, Popa Cristian, Fratian Stefan, Manea Georgian, Porgras Andrei, Zaharia Alin

In urma rezultatelor obtinute de sportivii clubului Liga de Est Vaslui, vor fi selectionati cei mai buni in vederea alcatuirii Lotul National de Taekwon-do ITF al Romaniei pentru participarea la Campionatul Mondial de juniori si seniori din 25 mai 2015.

Multumim PRIMARIEI MUNICIPIULUI VASLUI, BADOTHERM-AMC VASLUI, PENTALOG  S.A. pentru sprijinul acordat sportivilor participanti la Campionatul National de juniori si seniori.

Felicitari sportivilor!

Presedinte C.S. Liga de Est Vaslui,

HONDRU MIHAI  V  DAN I.T.F.

Fără răspunsuri la "CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF pentru juniori I si seniori, Petrosani, 2015"