Rezultate CUPA ROMANIEI DE TAEKWON-DO ITF Baia Mare

Clubul LIGA DE EST-Vaslui a participat la CUPA ROMANIEI DE TAEKWON-DO ITF pentru juniori si seniori, desfasurata in perioada 14–17 noiembrie 2014, cu o delegatie formata din 25 sportivi, obtinand urmatoarele rezultate: 14 locuri I, 19 locuri II, 13 locuri III:

 Locul I     

Porgras Andrei        – Tull seniori centuri colorate

Miron Marcel           – Tull seniori masculin 3 Dan

Popa Cristian           – Tull seniori masculin 2 Dan

Ipate Clara              – Lupta juniori III fem. 8-9 ani – 30 kg

Bayrak Aylin            – Lupta juniori III fem. 8-9 ani – 35 kg

Munteanu Beatrice    – Lupta juniori I feminin – 45 kg

Mihai Adelina           – Lupta juniori I feminin – 60 kg

Manea Georgian       – Lupta  individual seniori masculin +85 kg

Fratian Stefan          – Spargeri forta individual seniori masculin

Tull echipe junior I feminin – Mihai Adelina, Moga Elena, Stroescu Alexandra, Haisan Ana-Maria, Munteanu Beatrice

Lupta Traditionala juniori    – Mihai Adelina, Munteanu Beatrice

Lupta echipe junior feminine– Mihai Adelina, Moga Elena, Stroescu Alexandra, Haisan Ana-Maria, Munteanu Beatrice

Spargeri Forta seniori masculin – Miron Marcel, Popa Cristian, Manea Georgian, Fratian  Stefan,  Porgras Andrei      

Echipa seniori masculin locul I in Clasamentul General

                Locul II

Ipate Clara              – Tull juniori III fem. 8-9 ani

Hondru Mircea        – Tull juniori I masc. 2 Dan

Mosulet Alin            – Lupta individual juniori III masc.+45kg

Dumitrascu Teodor  – Lupta individual juniori II masc.- 42kg

Moga Elena             – Lupta individual juniori II fem.- 58kg

Butnaru Cosmin       – Lupta individual juniori I masc.- 58kg

Chiriac Andrei          – Lupta individual juniori I masc. – 50 kg

Fratian Stefan          – Lupta individual seniori  masc – 78 kg

Buraga Irinel           – lupta individual seniori masc. – 57 kg

Florea Dragos          – Tehnici speciale juniori III masculin       

Mihai Adelina           – Tehnici speciale juniori feminin                           

Manea Georgian       – Spargeri forta individual seniori masculin

Tehnici speciale echipe junior I feminin – Mihai Adelina, Moga Elena, Stroescu Alexandra, Haisan Ana-Maria, Munteanu Beatrice

Spargeri forta echipe juniori I feminin – Mihai Adelina, Moga Elena, Stroescu Alexandra, Haisan Ana-Maria, Munteanu Beatrice

Spargeri forta echipe juniori I masculin – Hondru Mircea, Butnaru Cosmin, Andurnachi Dragos, Chiriac Andrei, Vatavu Tudor

Tull echipa seniori masculin – Miron Marcel, Popa Cristian, Manea Georgian, Fratian Stefan, Porgras Andrei                

Lupta traditionala seniori masculin – Fratian Stefan, Porgras Andrei   

Tehinci speciale echipa seniori masculin – Miron Marcel, Popa Cristian, Manea Georgian, Fratian Stefan, Porgras Andrei                           

                Locul III

Chiriac Dragos         – tull juniori masculin II 12-14 ani 

Haisan Ana-Maria     – tull junior I feminin centri colorate

Moga Elena             – tull juniori II feminin

Buraga Irinel           – tull seniori masculin centuri colorate

Hondru Mircea         – tull juniori I individual 1 dan

Filip Denisa             – Lupta junior III fem. 8-9 ani – 35 kg

Barleanu Sebastian   – lupta individual juniori II -50 kg

Chiriac Dragos         – lupta individual juniori II -58 kg

Hondru Mircea          – lupta individual junior I masculin – 62 kg

Butnaru Cosmin        – lupta individual junior I masculin +75kg

Haisan Ana-Maria      – lupta individual junior I feminin – 50 kg

Tull echipa juniori II-III masulin – Chiriac Dragos, Florea Dragos, Barleanu Sebastian, Dumitrascu Teodor, Mosulet Alin

Tull echipe juniori I masculin – Hondru Mircea, Butnaru Cosmin, Andurnachi Dragos, Chiriac Andrei, Vatavu Tudor

Multumim PRIMARIEI MUNICIPIULUI VASLUI, BADOTHERM-AMC VASLUI, PANCARPROD VASLUI pentru sprijinul acordat sportivilor participanti la Cupa Romaniei.

Fără răspunsuri la "Rezultate CUPA ROMANIEI DE TAEKWON-DO ITF Baia Mare"