Liga de Est in topul cluburilor la Campionatul National de Taekwondo ITF, Cluj-Napoca, 2013

In perioada 14 -17 februarie 2013 Clubul LIGA DE EST – Vaslui a participat la CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWON-DO ITF pentru copii, juniori si seniori Cluj Napoca, cu o delegatie sportiva de peste 30 persoane, formata din 12 copii, 9 junori, 9 seniori, 1 antrenor si numerosi suporteri.

Sportivii au participat la toate probele din concurs, respectiv tull, lupta, tehnici speciale, spargeri, lupta traditionala, atat la individual cat si la echipe.

La acessta competitie au participat peste 250 sportivi de la 23 cluburi afilitate la Federatia Romana de Taekwondo ITF din Romania.

Liga de Est a obtinut urmatoarele rezultate:

  • Locul I clasament general seniori
  • Locul II clasament general juniori I
  • 18 locuri I,
  • 12 locuri II,
  • 25 locuri III, in total 55 medalii, dupa cum urmeaza:

LOCUL I:

  • Echipa masculina seniori – tull
    • Alin Zaharia
    • Alexandru Coroi
    • Marcel Miron
    • Cristian Teaca
    • Georgian Manea
    • Cristian Popa
  • Echipa masculina seniori – tehnici speciale
  • Echipa masculina seniori – spargeri forta
  • Andra Gheteu – Lupta individual seniori feminin -75 kg
  • Andra Gheteu – Spargeri forta individual seniori feminin
  • Alin Zaharia – Lupta traditionala seniori
  • Marcel Miron – Lupta traditionala seniori
  • Alin Zaharia – Tull centuri negre seniori masculin I dan
  • Marcel Miron – Tehnici speciale individual seniori masculin
  • Echipa juniori masculin – tull
    • Stefan Fratian
    • Andrei Porgras
    • Ciprian Zaharia
    • Dragos Andurnachi
    • Cezar Stefan
  • Echipa juniori masculin – tehnici speciale
  • Stefan Fratian – Lupta individual juniori masculin -68 kg
  • Stefan Fratian – Tehnici speciale individual juniori masculin
  • Stefan Fratian – Lupta traditionala juniori
  • Beatrice Munteanu – Lupta traditionala juniori
  • Beatrice Munteanu – Tull individual juniori feminin 1 dan
  • Echipa juniori feminin – tull
    • Beatrice Munteanu
    • Alexandra Stroescu
    • Gabriela Babai
    • Maria Popa
    • Raluca Ungureanu
  • Echipa copii feminin – tull
    • Maria Popa
    • Raluca Ungureanu
    • Elena Moga
    • Adelina Mihai
    • Ana Maria Moga
  • Echipa copii masculin – tull
    • Mircea Hondru
    • Octavian Raclariu
    • Teodor Dumitrascu
    • Andrei Chiriac
    • Dragos Chiriac
    • Sebastian Birleanu
  • Teodor Dumitrascu – Lupta individual copii masculin -12 ani, -35 kg

LOCUL II:

  • Echipa seniori feminin – spargeri forta
    • Andra Gheteu
    • Silvia Vasilache
    • Andrada Salaru
  • Echipa seniori feminin – lupta
  • Echipa seniori feminin – tehnici speciale
  • Silvia Vasilache – tull individual seniori feminin centuri negre 1 dan
  • Silvia Vasilache – lupta individial seniori feminin -56 kg
  • Alexandru Coroi – tehnici speciale individual seniori masculin
  • Georgian Manea – lupta individual seniori masculin +85 kg
  • Stefan Fratian – spargeri forta individual juniori masculin
  • Echipa juniori masculin – spargeri forta
  • Mircea Hondru – lupta individual copii masculin -14 ani, -50 kg
  • Ana Maria Moga – lupta copii feminin -10 ani, +35 kg
  • Gabriela Babai – lupta individual juniori feminin -60 kg

LOCUL III:

  • Marcel Miron – tull individual seniori masculin centuri negre III dan
  • Andra Gheteu – tull individual seniori feminin centuri negre I dan
  • Alexandru Coroi – lupta individual seniori masculin -63 kg
  • Andrada Salaru – lupta individual seniori feminin -63 kg
  • Georgian Manea – spargeri forta individual seniori masculin
  • Cristian Teaca – lupta individual seniori masculin +85 kg
  • Andrada Salaru – tull individual seniori feminin centuri colorate
  • Silvia Vasilache – tehnici speciale individual seniori feminin
  • Echipa juniori feminin – spargeri forta
    • Gabriela Babai
    • Alexandra Stroescu
    • Beatrice Munteanu
  • Echipa juniori feminin – tehnici speciale
  • Echipa juniori feminin – lupta
  • Gabriela Babai – tull individual juniori feminin centuri colorate
  • Beatrice Munteanu – lupta individual juniori feminin -45 kg
  • Alexandra Stroescu – tull individual juniori feminin centuri colorate
  • Andrei Porgras – lupta individual juniori masculin -75 kg
  • Stefan Fratian – tull individual juniori masculin centuri negre I dan
  • Mircea Hondru – tull individual copii masculin -14 ani
  • Maria Popa – lupta individual copii feminin -14 ani, +58 kg
  • Adelina Mihai – lupta individual copii feminin -14 ani, -50 kg
  • Elena Moga – lupta individual copii feminin -14 ani, -58 kg
  • Elena Moga – tulol individual copii feminin -14 ani
  • Teodor Dumitrascu – tull individual copii masculin -12 ani
  • Raluca Ungureanu – lupta individual copii feminin -14 ani, -42 kg
  • Sebastian Birleanu – lupta individual copii masculin -12 ani, -55 kg
  • Alexandra Stroescu – lupta individual juniori feminin -50 kg

 

Aceastã actiune a fost posibilã cu ajutorul  CJ Vaslui, Primãriei Vaslui,  DJST Vaslui, Liceului „Emil Racovitã“, institutii cu care C.S. „Liga de Est“ deruleaza activitãti comune în ultimii ani, precum si al parintilor sportivilor.

Multumim domnilor Dumitru Buzatu, Vasile Pavãl, Stoian Mihai Alexandru si Daniel Hulubei pentru sprijinul si întelegerea acordate copiilor care practicã acest sport.

Felicitari tuturor sportivilor, instructorilor si antrenorului Mihai Hondru!

Fără răspunsuri la "Liga de Est in topul cluburilor la Campionatul National de Taekwondo ITF, Cluj-Napoca, 2013"