Campionatul National Militar de Taekwondo WTF – ed. a 9-a

In perioada 2-5 noiembrie 2012, a avut loc la Brasov a 9-a editie a Campionatului National Militar de Taekwondo W.T.F. pentru seniori cu participarea a 7 institutii militare dintre care 4 academii si 3 scoli militare de maistri si subofiteri.

De la clubul nostru au participat 2 sportivi, Coroi Alexandru si Popa Bogdan, reprezentand Academia Fortelor Terestre ”Nicolae Balcescu” Sibiu, cu urmatoarele rezultate obtinute :

Individual
Coroi Alexandru: locul I – lupta categoria -68kg
Popa Bogdan: locul IV – lupta categoria -80kg
Echipe:
Academia Fortelor Terestre Sibiu – Locul I

Suntem mandri de sportivii nostri si dorim sa il felicitam in mod deosebit pe Alex Coroi pentru ca anul acesta este al 3-lea an consecutiv cand obtine locul 1 la acest Campionat si Academia se claseaza pe acelasi loc! De asemenea Alex antreneaza lotul de taekwondo al Academiei Fortelor Terestre Sibiu.

„Doresc sa aduc multumiri antrenorului meu, Mihai Hondru, pentru increderea pe care mi-a acordat-o in toti acesti ani si pentru daruirea cu care s-a ocupat de noi.” – ne spune Alex, din unitatea Academiei din Sibiu.

Fără răspunsuri la "Campionatul National Militar de Taekwondo WTF - ed. a 9-a"