”CUPA DE VARĂ” DE TAEKWON-DO I.T.F. PENTRU COPII, JUNIORI ŞI SENIORI ORADEA, 19 – 21 IUNIE 2009

Delegaţia clubului a fost alcătuită din 33 persoane19 de sportivi legitimaţi în cadrul F.R.T.K.D. din care (11 copii, 6 juniori şi 2 seniori), 1 antrenor (MIHAI HONDRU), 1 arbitru (ANDRA GHEŢEU) şi 12 suporteri (PĂRINŢII COPIILOR).

         Sportivii au participat la 3 probe de concurs (tull, luptă şi spargeri forţă) la individual şi pe echipe (copii masc, copii feminin, junior masc) şi au obţinut 12 locuri I, 11 locuri II, 10 locuri III

La Clasamentul General Clubul Sportiv Liga de Est – Vaslui s-a clasat: 

  • COPII    LOCUL V
  • JUNIORI        LOCUL I
  • SENIORI        LOCUL II
  • Sportivul Andrei Mihalache a fost desemnat cel mai bun junior cu 2 medalii de aur şi 1 de argint la probele individuale.
  • Sportiva Silvia Vasilache a fost desemnată cea mai bună senioară cu 2 medalii de aur şi 1 de argint la probele individuale.     

         Au participat un număr de 11 cluburi sportive din ţară (Hunedoara, Cluj, Sibiu,Oradea, Baia Mare, Deva, Timişoara, Vaslui, Călan, Iaşi) şi 2 cluburi din Slovacia.  

         Deplasarea la Oradea a fost cu maşinile părinţilor sportivilor şi cu microbuzul din dotarea clubului obţinut prin Proiect de Finanţare în anul 2008 de la Consiliul Judeţean Vaslui.          

S-au obţinut următoarele medalii:

LOCUL I

ECHIPA COPII TULL FEMININ – 14 ANI
 2ECHIPĂ JUNIORISPARGERI FORŢĂ  MASC.
 3ECHIPĂ JUNIORILUPTĂ MASC.
 4LUPAŞCU MIRUNALUPTĂ COPII – 8 ANI FEM. 
 5BEJENARIU DAVIDLUPTA COPII – 8 ANI MASC.
 6MUNTEANU BEATRICE LUPTĂ JUN. II – 35 KG.
 7BOHOTINEANU ANA LUPTĂ JUNIOARE – 55 KG.
 8MIHALACHE ANDREITULL MASC JUNIORI  1 DAN
VASILACHE SILVIATULL FEMININ SENIOARE 1 DAN
 10GHEŢEU ANDRALUPTĂ SENIOARE +70 FEM.
 11MIHALACHE ANDREILUPTĂ JUNIORI MASC – 70 KG.
 12VASILACHE SILVIASPARGERI FORŢĂ SEN. FEM.

LOCUL II

ECHIPĂ JUNIORITULL MASC
 2MUNTEANU LAURATULL COPII – 8 ANI FEM.
 3BEJENARIU DAVID TULL COPII – 8 ANI MASC.
 4NEDELCU TEODORATULL COPII – 10 ANI FEM.
 5UNGUREANU RALUCATULL COPII – 12 ANI FEM.
 6UNGUREANU RALUCALUPTĂ JUN. III – 30 KG. FEM.
 7MUNTEANU MEATRICETULL – 14 ANI FEM.
 8IFTENE VLADLUPTĂ JUN. II – 52 KG. 
 9GHEŢEU ANDRA TULL I DAN SENIOARE
 10VASILACHE SILVIALUPTĂ SEN. FEM. – 58 KG.
 11BARNEA ALEXANDRUSPARGERI FORŢĂ JUN. MASCULIN

LOCUL III

ECHIPA COPIITULL COPII MASC. – 14 ANI
 2LUPAŞCU MIRUNALUPTĂ COPII – 8 ANI FEM.
 3NEDELCU TEODORALUPTĂ COPII – 10 ANI FEM.
 4HONDRU MIRCEALUPTĂ JUN. III – 35 KG. MASC.
 5IFTENE VLADTULL – 14 ANI MASC.
 6ANDURNACHI DRAGOŞLUPTĂ JUN. II – 38 KG. MASC.
MIHNEVICI ALEXANDRULUPTĂ JUN. – 52 KG. MASC.
 8COROI ALEXANDRULUPTĂ JUN. – 63 KG. MASC.
 9MIHALACHE ANDREISPARGERI FORŢĂ JUN. MASC.
 10GHEŢEU ANDRASPARGERI FORŢĂ SENIOARE FEM.

ECHIIPĂ COPII -14 ANI MASCULIN
HONDRU MIRCEA
POPA ANDREI
RACLARIU OCTAVIAN
BEJENARIU DAVID
ANDURNACHI DRAGOŞ
IFTENE VLAD

ECHIIPĂ COPII – 14 ANI FEMININ
MUNTEANU LAURA
MUNTEANU BEATRICE
NEDELCU TEODORA
UNGUREANU RALUCA
LUPAŞCU MIRUNA

ECHIPĂ JUNIORI MASCULIN
MIHALACHE ANDREI
COROI ALEXANDRU
BARNEA ALEXANDRU
FRĂŢIAN ŞTEFAN
MIHNEVICI ALEXANDRU

Fără răspunsuri la "”CUPA DE VARĂ” DE TAEKWON-DO I.T.F. PENTRU COPII, JUNIORI ŞI SENIORI ORADEA, 19 – 21 IUNIE 2009"


    Dorești să spui ceva?